Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ "Враз печаль моя на радість перетворилася..."

"Враз печаль моя на радість перетворилася..."

В Національному художньому музеї демонструються дві унікальні плащаниці 16 століття.

Плащаниця з колекції НХМУ належить до найдавніших гаптованих плащаниць, що збереглися в Україні (на території України їх існує лише 4). Її було створено  в 1545 році в часи правління молдавського воєводи Петра Рареша. До Києва вона була привезена з Молдавського князівства. Спочатку плащаниця знаходилась у Спаській церкві, а після пожежі 1811 р. на Подолі зберігалась у церкві Різдва Христового. У 1926 році плащаниця була передана Музею.

Друга плащаниця - з колекції Києво-Печерського заповідника - створена в 1561 році, також руками молдавських майстрів. Її фундатором був молдавський воєвода Олександр IV Ляпушняну. У фонди заповідника вона потрапила у 1926 р. і до війни знаходилась у ризниці Успенського собору. У 1946 р. її врятували з-під руїн собору і відновили. Незважаючи на великі втрати деяких частин, Лаврська плащаниця чудово збереглася і неодноразово експонувалась.

З ХІ століття згідно візантійській традиції на всіх плащаницях зображують оплакування Христа. Але зберігаючи величні історії, самі витвори людських рук не можуть опиратися часу. Настала мить, коли музейній плащаниці конче була потрібна реставрація. Із розумінням, що будь-яке втручання може зашкодити, фахівці взялися до ювелірної праці, яка тривала понад 2 роки. В результаті групі реставраторів ННДРЦУ вдалося неймовірне: вони відновили деякі зотлілі фрагменти, водночас зберігши певні «живі», промовисті дотики часу. Тож перед глядачами плащаниця постане у відновленому вигляді.

До 12 травня

 

antikvar.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки