Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Українська "В єдності - сила" серед кращих монет світу.

Українська "В єдності - сила" серед кращих монет світу.

Срібна пам'ятна монета номіналом 10 гривень "В єдності - сила" - стала переможцем в номінації "Найбільш надихаюча монета", а австрійська "Чорна діра" - монета року.

Австрійська монета, на якій зображено космічний феномен чорної діри, отримала найвищі нагороди на 40-й церемонії вручення премії «Монета року» (COTY) .

Міжнародний конкурс "Монета року" щорічно проводить авторитетне нумізматичне видання World Coin Newsдля визнання кращих інноваційних рішень у дизайні та виробництві нумізматичної продукції. У цьогорічному конкурсі бралися до уваги монети відкарбовані у 2022 році. У 10 категоріях конкурсу, за рішенням міжнародного журі, відзначалися найкращі.

Австрійська срібна монета «Чорна діра» , номіналом 20 євро, має опуклу/увігнуту форму. На лицьовій стороні з плоскої поверхні піднімається конус, що символізує кривизну простору-часу. Також розміщено назву та сонячну масу першої відомої чорної діри «CYGNUS X-1». Німецькою мовою на монети містяться написи «SINGULARITAT», що означає Сингулярність, і «EREIGNISHORIZONT», що означає «Горизонт подій». На реверсі воронкоподібна форма ілюструє вихор чорної діри, який супроводжується кольоровою спіраллю. Розміщено напис «Schwarzes Loch», що означає «чорна діра» німецькою.

Монета є другою в серії Австрійського монетного двору «The Uncharted Universe». Серії складається поки з трьох уже відкарбованих монет, які для ілюстрації астрологічних явищ використовують форму та колір. Перша монета - «Чумацький шлях», який отримав приз у категорії «Інновація» на передостанньому конкурсі COTY. А Цього разу «Чорна діра» виявилася неперевершеною в категорії «Найкраще срібло», отримавши на 60% більше голосів, ніж її найближчий конкурент.

Під час фінального голосування за загального переможця - боротьба була надзвичайно напруженою.
Впродовж останніх трьох днів відкритого голосування лідерство тричі змінювалося, та все ж - «Чорна діра» - окрім номінації «Найкраще срібло» також стала «Монетою року» з перевагою лише в один голос.

Цікаво, що австрійська срібно-ніобієва монета номіналом 25 євро «Позаземне життя» - отримала також перемогу в категорії «Найкращий біметал». Барвисті та привабливі срібні ніобієві монети Австрійського монетного двору часто перемагають у цій категорії.

Процес відбору номінантів COTY розпочався з 500-та монет із 50 країн, а журі, яке складалося з сотні експертів по всьому світу - голосувало, щоб визначити 10 гідних монет у 10 категоріях конкурсу. Далі - список звужується до 10 фіналістів: переможців в кожній категорії. А остаточне голосування визначало одну з цих 10 монет, яка й отримала найвищу нагороду - титул «Монети року».
40-ва церемонія вручення нагород COTY, була вперше проведена після трирічної перерви через COVID, та відбулася 9 серпня в Пітсбурзі (Пенсильванія, США)

Варто зазначити, що українські монети не вперше стають призерами таких міжнародних конкурсів.

Отже, список переможців кожної категорії виглядає наступним чином:

1. Найбільш історично визнача монета - 10 євро "Луї Пастер" Франція

10 euro Pasteur France

2. Найкраща монета про сучасну подію - 50 пенсів "50 років Прайду" Великобританія

50 pence 50 years of Pride UK

3. Найкраща золота монета - 50 ранд "Лев" Південна Африка

50 rand gold lion

4. Найкраща срібна монета - 20 євро "Чорна діра" Австрія

20 euro Black Hole Austria

5. Найкраща кронова монета - 10 євро "Антикітерський механізм" Греція

10 Euro Greeca Antikythera mechanism

6. Найкраща обігова монета - 2 долари "Медоносна бджола" Австралія

2 dollars Honey bee Australia

7. Найкраща біметалева монета - 25 євро "Позаземне життя" Австрія

25 euro Austria

8. Найхудожніша монета - 5 доларів "Великий Бар'єрний риф" Австралія

5 dollars Austraia Barrier Reef

9. Найбільш інноваційна монета - 50 доларів "Канадський корабель-привид" Канада

50 dollars Canada Ghost ship

9. Найбільш надихаюча монета - 10 гривень "В Єдності-сила" Україна

10 uah Ukraine Unity

numismaticnews.net

 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 136
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки