Магазин Антиквар «Біле і чорне» Михайла Жука у Харківському художньому музеї
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ «Біле і чорне» Михайла Жука у Харківському художньому музеї

«Біле і чорне» Михайла Жука у Харківському художньому музеї

Музей презентує мандрівну виставку одного твору - панно «Біле і чорне» видатного українського художника і педагога Михайла Жука (1883-1964) з приватної збірки заслуженого працівника культури України Тараса Максим'юка (м. Одеса).

Цей унікальний твір експоновано у кількох містах України: у Києві, Житомирі, Одесі, Хмельницькому, Вінниці, Рівному, Луцьку, Львові, Чернігові, а також - у Нью-Йорку й Чикаго (США). Виставку організовано спільно з Одеським обласним відділенням Українського фонду культури та Одеським українським культурологічним музейно-виставковим центром «Тарасів Дім».

Михайло Жук - один із найяскравіших виразників тенденцій модерну в українському малярстві, який працював у багатьох галузях образотворчості - живопису, графіці та декоративному мистецтві. Він реалізував свій талант в поезії, прозі, драматургії. Навчався в Київській рисувальній школі ім. М.Мурашка, Московському училищі живопису, скульптури та архітектури, Краківській Академії мистецтв. Кращі традиції цих навчальних закладів Михайло Жук у своїй творчості органічно поєднав з яскравою самобутністю українського народного мистецтва. Художник ретельно досліджував народний орнамент і, трансформуючи його, створив свій індивідуальний стиль. Саме цей симбіоз європейських впливів символізму  і модерну та національного мистецтва є визначальним в образно-стилістичній концепції панно«Біле і чорне». 

Панно виконано мішаною технікою - митець використав гуаш, вугіль, пастель та акварель. У центральній частині панно - юнак із чорними крилами, що грає на сопілці (це зображення молодого українського поета Павла Тичини), поруч з ним  -  білява дівчина з білими крилами. Вони ніби проходять повз «вікно» у буянні квітів, уособлюючи «єдність і боротьбу протилежностей» як у кольоровому, так і в семантичному плані.

У залі, де експоновано панно, представлено єдину в зібранні Харківського художнього музею роботу М.Жука - «Чоловічий портрет».

Панно «Біле і чорне» представлено разом з творами з колекції ХХМ, які з 1 листопада 2013 року по 15 липня 2014 року експонувалися у Національному художньому музеї України в межах проекту "Українська лінія модерну". Нещодавно твори з колекції ХХМ повернулись у рідні стіни, і сьогодні харків'яни і гості міста мають нагоду у новому експозиційному контексті знайомитися з творами видатних українських митців, які віддали данину стилю модерн, це  М.Ткаченко, О.Мурашко, П.Левченко, П.Холодний, І.Труш та ін.

 

prostir.museum


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки