Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Закарпатський музей

Закарпатський музей

У закарпатському музеї "Сріберна Земля" зберігаються римські монети та 150-річні вишивані сорочки

В Ужгородському прес-клубі презентували унікальні експонати з експозиції історико-краєзнавчого народного музею «Сріберна Земля», що у с. Грушево Тячівського району Закарпаття

Як розповіла директор музею Людмила Тегза, «фундатором музею був мій чоловік Василь Тегза, він створив музей 15 років тому, намагаючись зберегти історію краю, купував старожитності та унікальні предмети історії. Після смерті чоловіка я вирішила продовжити його справу і сьогодні музей налічує понад 5 тисяч експонатів у 12 відділах».

Людмила Тегза намагається привернути увагу туристів до Тячівщини та до цікавого села Грушево, в якому діє монастир і трапляються справжні дива. Наприклад, на зрубі яблуні селяни помітили нерукотворне зображення хреста. Нині ці зразки дерева зберігаються в музеї, а на місці зрубаної яблуні встановлено хрест. «Під цим деревом часто зупинялися селяни, коли кудись йшли, і воно, напевно, вбирало в себе їхні переживання. Згодом односельчанин зрубав бук і теж помітив на зрубі зображення, яке чітко нагадує церковну чашу», - каже Людмила Тегза.

У 2001 році музеєві присвоєно звання народний. Музей цікавий тим, що все у ньому можна спробувати, наприклад, одягнути старі речі і відчути себе справжніми гуцулами. У музеї є 65 фоліантів релігійного змісту, унікальна старовинна чаша, монети римського періоду, 200 зразків одягу, 250 різних домотканих рушників. Одній з вишитих сорочок - понад 150 років! Музей має також народне дитяче вбрання. Зокрема, в одязі музею у 2004 році юна закарпатка виступала на конкурсі «Міні Міс Нація - 2004», який проходив у Південній Америці та отримала першу премію за кращий національний костюм та посіла загальне друге місце.
14 травня відбудеться освячення експонатів музею сакрального змісту. 3 дні тут триватиме т.зв. день відкритих дверей, тож керівниця музею запрошує усіх охочих побачити справді унікальні колекцію. Однієї з її окрас є книга з XVI століття, що належить до перших зразків книгодрукарства у Грушівському монастирі.

Завдяки відданості улюбленій справі фундатора музею Василя Тегзи, ім'я якого сьогодні носить музей, тут зібрано багатющу колекцію старожитностей, зразків прикладного народного мистецтва, матеріальної та духовної культури краю. У музеї зберігаються справжні скарби Срібної Землі: історія, культура, звичаї і побут багатьох поколінь, що жили на цій землі. А також представлено виставку полотен самого Василя Тегзи, який був професійним митцем. На картинах майстра - натюрморти із зображенням старовинних речей домашнього вжитку, культові споруди (дерев'яні церкви), пейзажі рідного краю.

antikvar.kiev.ua

 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки