Магазин Антиквар За знайдений у стіні скарб Чехія виплатила винагороду трьом українцям
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ За знайдений у стіні скарб Чехія виплатила винагороду трьом українцям

За знайдений у стіні скарб Чехія виплатила винагороду трьом українцям

Експерти оцінили скарб у шість мільйонів чеських крон. 24 тисячі євро нагороди відрахувала Чехія трьом українським заробітчанам, які у стіні будинку в центрі Праги знайшли півтонни срібла і, попри спокусу привласнити, усе чесно віддали державі. Втім, двоє з них своєї частки так і не побачили.

Угода із містом Прага на отримання винагороди - усе, що залишилося у Руслана від срібного скарбу, йдеться у сюжеті ТСН.

"Була ейфорія в душі - от заживемо краще!", - згадує заробітчанин Руслан Гульчій.

Восени 2008 року їх було троє. Руслан, Іван та Мар'ян, відбиваючи штукатурку у житловому будинку у центрі Праги, натрапили на срібний скарб - майже п'ятсот кілограмів монет, речей, просто лому. Зізнаються - зо півгодини вагалися, привласнити знахідку чи віддати її державі Чехія. Молодший Мар'ян, кажуть, був за перший варіант. Руслан з Іваном - за другий. Перемогла більшість.

"Не хотілося проблем із законом. Було бажання там в Чеській республіці залишитися подовше", - розповів обдурений заробітчанин Руслан Гульчій.

Але згодом, за словами чоловіків, батько Мар'яна Василь за таку законослухняність не раз дорікне їм.

Експерти оцінили скарб у шість мільйонів чеських крон. Українцям належала винагорода - десять відсотків його вартості - двадцять чотири тисячі євро на трьох. Але цього моменту заробітчани чекали майже три роки, марно оббиваючи владні кабінети, наймаючи адвокатів.

"В музеї нам нічого не хотіли говорити, бо то як власність мерії, власність міста Прага. На магістраті посилаються, що нічого не знають", - розповів Іван Смоляк, обдурений заробітчанин.

Українцям виплатили належне лише після розголосу у медіа. І тут знову, кажуть заробітчани, активізувався батько Мар'яна. Мовляв, чехи їх обманули. Виявилося, що у 2008 1 грам срібла коштував 8 крон. У 2012 - 16 крон.

Батько Мар'яна переконав чоловіків усю винагороду переказати на один - його - рахунок. Мовляв, знайшов адвоката, який боротиметься за більші гроші.

Василь вважав, бо саме його син стукнув відбійником по стіні, де був скарб. Напарники, мовляв, просто стояли поруч. Полюбовно порозумітися із Василем та його сином чоловікам так і не вдалося. Хоча те, що Чехія таки виплатила нагороду, вони вважають саме своєю заслугою.

 

tsn.ua

 

 


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки