Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ З музеїв Єгипту зникли сотні старовинних артефактів

З музеїв Єгипту зникли сотні старовинних артефактів

Мародери використали масові заворушення у Каїрі та інших містах, щоб розграбувати музеї і археологічні сховища з артефактами Стародавнього Єгипту.

Дерев'яні нубійські лучники із гробниці Месехті Внаслідок нестабільної ситуації у Єгипті музеї та археологічні сховища з артефактами Стародавнього Єгипту були розграбовані мародерами.

Поки не має точних даних щодо розмірів завданих збитків.

Було розграбовано сховище Міт-Рахіна, розташоване на місці стародавньої єгипетської столиці Мемфісу, де зберігалися десятки тисяч археологічних знахідок.

Злодії проникли у сховища Саккара і Ель Кантара на Сінайському півострові, намагалися вдертися у Національний музей дорогоцінностей, Александрійський і Коптський музеї.

Постраждав також відомий Єгипетський музей у Каїрі. Мародери, які проникнули у музей, не змогли винести справді дорогоцінні речі, зосередившись на розграбуванні сувенірної крамниці при вході.

Але в темряві, шукаючи золота, вони погромили 13 вітрин із безцінними артефактами. Зловмисники пошкодили близько 70 експонатів музею, які тепер підлягають реставрації.

Держміністр уряду Єгипту в справах старожитностей Захі Хавас повідомив, що жодна мумія, що знаходиться в експозиції відомого на весь світ Каїрського музею не постраждала в результаті нападу мародерів.

Пошкоджено кілька відомих не тільки в колі археологів речей із гробниці Тутанхамона - дерев'яні позолочені скульптури фараона на пантері, на човні, з мандрівним посохом. Дерев'яна основа не зацікавила грабіжників, тому вони відламали і кинули її біля вітрин.

Мародерів із цими речами затримали на виході - пересічні єгиптяни організували живий ланцюг довкола музею (він розташований біля центру антипрезидентських демонстрацій у Каїрі - площі Тахрір) до прибуття армії, яка встановила охорону.

Однак тепер унікальні експонати потребують дорогої і тривалої реставрації.

Пошкоджено також знахідки з гробниці предків Тутанхамона - чиновника Іуї та його дружини Туї. Розбиті чохли для мумій, а самі мумії розірвано на частини.

Грабіжники намагалися викрасти частини ще одного відомого артефакту - дерев'яної моделі війська з гробниці аристократа Месехті (ці солдати вирізані 4 тисячі років тому), але покидали вже відламані фігурки.

Тим часом учасники акцій протесту спромоглися забезпечити охороною Долину Царів у Луксорі (жоден мародер там так і не побував), та абсолютну більшість інших музеїв. Пізніше до протестантів приєдналася армія, яка взяла під захист археологічні пам'ятки.

Збитки від діяльності людей, які вирішили нагріти руки у відповідальний для їхньої вітчизни історичний момент, наразі підраховуються. Три сотні артефактів, викрадених зі сховища Ель Кантара на Сінаї, вже знайдено.

Археологічна спільнота закликає колекціонерів не купувати викрадені мародерами речі і повідомляти про факт появи таких пропозицій на ринку поліцію.

tsn.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки