Магазин Антиквар Виставка гуцульських та покутських прикрас
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Виставка гуцульських та покутських прикрас

Виставка гуцульських та покутських прикрас

"Святочна" - під такою назвою відкрито виставку гуцульських та покутських прикрас з колекційної збірки Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття у Коломиї.

Зґарди, ґердани, силянки, коралі, венеціанське намисто, таляри, шелести, чепраги, пряжки, персні, кульчики, чільця, жіночі весільні вінки, чоловічі весільні букети, пояси, святковий одяг, а також вироби сучасних майстрів об'єднані спільною темою «Святочне». Яскравим доповненням виставки є широкомасштабні світлини гуцулів.   

Колекційна збірка оригінальних зразків найрізноманітніших гуцульських та покутських прикрас, представлених на виставці, репрезентує Косівський, Верховинський, Надвірнянський, Путильський, Вижницький і Рахівський райони Гуцульщини та Снятинський, Городенківський і Коломийський райони Покуття.    

Усі народні гуцульські прикраси, представлені на виставці, тісно пов'язані з обрядовим життям гуцулів, їхніми звичаями та культурою. Горяни наділяли ці речі магічними властивостями й вірили в їхні оберегові функції.

Один з відомих дослідників Гуцульщини Володимир Шухевич у своїй фундаментальній праці «Гуцульщина» писав: «Окраса підносить індивідуальність особи, виріжняє особу від загалу і виносить її мов би на висше становище». Тож і сьогодні гуцульські прикраси, з часу витвору яких промайнуло близько двох століть, не втрачають свого призначення і краси й нині. 

Виставка триватиме впродовж липня-серпня.

 

prostir.museum


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 29
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки