Магазин Антиквар Виставку Сергія Шишка презентували у Черкасах
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Виставку Сергія Шишка презентували у Черкасах

Виставку Сергія Шишка презентували у Черкасах

За ініціативи Дирекції художніх виставок Міністерства культури України та у рамках співпраці 13 вересня 2011 року у виставкових залах Черкаського художнього музею було відкрито виставку картин видатного художника України, народного художника СРСР, лауреата Державної премії України ім. Т.Г. Шевченка Сергія Федоровича Шишка (1911-1997). Захід присвячено 100-річчю від дня народження художника. Місто Черкаси стало третім обласним центром (після Житомира і Чернівців) де експонується творчий доробок видатного художника.

На відкритті виставки виступили: заступник голови Черкаської обласної ради Василь Петрович Касян, заступник начальника управління культури Черкаської облдержадміністрації Євген Васильович Савісько, заслужені художники України Іван Іванович Бондар, Олександра Василівна Теліженко та Петро Дмитрович Козін.
На даній виставці представлено 35 робіт, серед яких картини міського циклу, живописні ліричні пейзажі та натюрморти, виконані в 40-80-х рр. ХХ століття. Вони є творчим віддзеркаленням навколишнього світу, виразно передають дух і колорит українського національного живопису.

В історію українського образотворчого мистецтва Сергій Федорович Шишко увійшов як художник-пейзажист. Головним його здобутком є живописна серія «Київська сюїта», над якою він працював понад 40 років (понад 100 картин і етюдів). Одним із найулюбленіших мотивів творчості художника була вулиця з її виром життя. Митець змальовував місто в різні пори року, у свята і будні. Постаті людей на його картинах - це обов'язковий, творчо обумовлений елемент композиції. Саме люди, їх життя, їх почуття, емоції - це своєрідна образотворча біографія Києва.

Високий професіоналізм і глибокий мистецький хист, прекрасне відчуття кольорів і майстерна композиція - так характеризують творчість Сергія Шишка мистецтвознавці. «Я пишу те, що навкруг мене. Для мене пейзаж - це засіб пізнання світу...» - говорив митець.

Відомості про митця. Народився Сергій Федорович Шишко 25 червня на Чернігівщині, природу якої згодом змалював у своїх пейзажах. Він вчився у Київському художньому інституті, відвідував майстерні М. Бойчука, О. Богомазова, Ф. Кричевського, Л. Крамаренка, але навчання не закінчив. У 1943 році закінчив жанрову майстерню Б. Йогансова в інститут ім. Рєпіна Всеросійської Академії Мистецтв у Ленінграді. Відомі у його творчості цикли самаркандських і загорських етюдів (1942), фронтових етюдів і етюдів зруйнованого Києва (1944), цикл карпатських краєвидів (1947), пейзажі Шевченківських місць, кримські етюди (1956), індустріальні пейзажі і полотна, присвячені колгоспному життю, сільські мотиви.

Талант Сергія Федоровича Шишка завжди визнавали, йому належить усі найкращі мистецькі титули радянської епохи: він був лауреатом більшості державних премій, мав звання Народного художника СРСР, нагороджений орденом Леніна і орденом «Дружба народів». Твори С.Ф. Шишка належать до найкращих зразків не тільки вітчизняного, а й світового малярства, цінність і значення яких постійно зростає.

 

prostir.museum


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 29
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки