Магазин Антиквар Виставка фарфору ХІХ ст. відкриється у Києві
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Виставка фарфору ХІХ ст. відкриється у Києві

Виставка фарфору ХІХ ст. відкриється у Києві

У Національному музеї українського народного декоративного мистецтва з 23 вересня 2011 р. вперше в Україні експонуватиметься унікальна виставка виробів фарфорового заводу А. М. Міклашевського, який діяв упродовж 1839 - 1861 рр. у с. Волокитин Чернігівської губернії (нині Сумська область).

На виставці буде представлено понад 350 творів з колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Київського національного музею російського мистецтва, Сумського обласного художнього музею ім. Н. Онацького, Харківського художнього музею та приватних зібрань: декоративні вази, скульптура малих форм, фігурні посудини, утилітарні речі та предмети інтер'єру, зразки чайного, десертного та столового посуду, деталі фарфорового іконостасу з Покровської церкви с. Волокитин, зруйнованої у 1956 р., а також фарфорова люстра з кабінету А. М. Міклашевського (1811 - 1895) - власника маєтку і засновника заводу.

У художньому оформленні волокитинських виробів простежуються впливи різних стилів: і готичного, і античного, проте перевага надається художньому напрямку «друге рококо», відомому й водночас суперечливому стилю середини ХІХ ст., який особливо виразно виявився в декоративних вазах, посудних формах, футлярах для годинників, у предметах інтер'єру. Стиль «друге рококо» відзначався складними формами, орнаментом у вигляді різнорідних завитків, перевантаженням елементами рельєфного оздоблення (квітів, фруктів, птахів), поліхромним розписом, золоченням.

Найбільш цікавою сторінкою діяльності підприємства була фарфорова пластика: зображення відомих історичних постатей, героїв літературних творів, середньовічних лицарів, мушкетерів, прекрасних панянок, фігурки на побутову селянську тематику, комічна та анімалістична скульптура тощо. Найвідомішою серед цих творів є скульптура «Українка».

Виставка працюватиме до  30 листопада 2011 р.

Адреса музею:
01015,м. Київ, вул. Лаврська, 5, корп. 29
Їхати авт. № 24, трол. № 38 до зупинки „Києво - Печерська лавра"

Музей працює з 10 до 18 год., вихідний - вівторок.
Каса працює з 10 до 17-30 год.
Перший понеділок кожного місяця - день відкритих дверей.

 

prostir.museum


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 29
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки