Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Виставка “Образ української дитини в народному мистецтві”

Виставка “Образ української дитини в народному мистецтві”

1 червня 2011 року відбулося відкриття виставки "Образ української дитини в народному мистецтві" (з колекцій Музею Івана Гончара) до Міжнародного дня захисту дітей.

Ой ну, дитя, спати,
Поки прийде з поля мати
Та принесе три квітки:
Одна буде сонливая,
Друга буде дрімливая,
Третя квітка - буде спать,
Щастя й долю дарувать
(З колискової пісні, записаної на Черкащині)


Виставка, яка відкривається в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», торкається однієї з цікавих і сокровенних тем - образу дитини. На ній представлені давні світлини українських родин з різних куточків України, а також щирі народні картини - портрети дітей та їх батьків у виконанні знаних і маловідомих малярів: Анастасії Рак з Полтавщини, Панаса Ярмоленка та Якова Ющенка з Переяславщини, Марії Нелеп і Миколи Приходька з Обухівщини, Івана Орла та Івана Лисенка з Черкащини та інших.

З фотографій та портретів на нас дивляться з минулого правдивими очима діти - наші близькі і далекі предки - красиві та мудрі, усміхнені і сумні, замріяні і взадумі з неповторного світу дитинства.

Виставку доповнюють елементи дитячого народного вбрання (сорочки, керсетки, крайки, взуття), прикраси і, звичайно, невід'ємна складова дитячого світу - іграшки. Глядачі побачать унікальні зразки різноманітних «морок», «вуркалок», «павучків», «пищалок», виготовлених за описами відомого етнографа Марка Грушевського, а також дерев'яні мальовані іграшки Івана Приходька з Бориспільщини та народну яворівську іграшку з Львівщини тощо.

Діти люблять іграшки, вивчають їх, щоб збагнути природу речей - це перші кроки дитини до самостійного мислення, розвитку, майбутньої творчості. Усе це - важливі атрибути входження дитини у доросле життя, адже недарма науковці зауважують: «гра дитини, не що інше, як уподібнення серйозним справам життя».

Тож запрошуємо дітей та їх батьків, а також дідусів і бабусь до захоплюючої мандрівки світом дитини.

Виставка діятиме з 01 червня до 31 серпня 2011 року щодня, окрім понеділка й останнього вівторка місяця з 10.00 до 17.30

 

prostir.museum

 

 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки