Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Виставка «Київ та його митці. Твори живопису і графіки ХІХ – поч. ХХ ст.

Виставка «Київ та його митці. Твори живопису і графіки ХІХ – поч. ХХ ст.

Національний художній музей України презентує проект «Київ та його митці. Твори живопису і графіки ХІХ - поч. ХХ ст.»

Куратор: Ольга Жбанкова

Виставка «Київ та його митці. Твори живопису і графіки ХІХ - поч. ХХ ст.» є продовженням великого художнього проекту, започаткованого два роки тому. Мета його - «вивести» до глядача експонати, що постійно зберігаються в музейних фондосховищах.

В колекції НХМУ збірка творів майстрів-представників класичного мистецтва, котрі жили і працювали в Києві, найбільша за своїм обсягом.
Часові параметри експозиції висвітлять шляхи розвитку українського мистецтва періоду, коли відбувалося становлення та ствердження Києва як значного культурного центру.

Виставка має ретроспективний характер. Зачинається вона творами Г. Гроте, виконаними в дусі академізму, де з документальною точністю зображені види Києва середини ХІХ ст., а закінчується роботами представника авангардного мистецтва О. Богомазов, в яких експресія динамічних форм моделює нову, далеку від ілюзорності, реальність.

В експозиції будуть представлені твори М. Мурашка, засновника та незмінного керівника Київської рисувальної школи (1875-1901), що являла собою значний культурний осередок. Експонуватимуться й роботи учнів «старого вчителя» - таких корифеїв живопису як М. Пимоненка, Г. Світлицького, Ф. Красицького, а також художників - С. Костенка, Г. Дядченка, І. Селезньова, в мистецтві яких віддзеркалились реалістичні спрямування українського малярства межі століть. Серед когорти художників-киян чільне місце на виставці посідатиме С. Світославський, один з фундаторів національної школи пейзажного живопису.

Мистецтво початку ХХ ст. репрезентуватимуть яскраві, виповнені декоративної сили полотна О. Мурашка, А. Маневича, М. Бурачека, Ф. Кричевського, в яких реалістичні традиції вітчизняного малярства та риси національної самобутності органічно поєдналися з живописно-пластичними новаціями європейських художніх течій таких, як імпресіонізм і модерн.

Більшість експонованих творів присвячено Києву - тут і зображення його живописних куточків (пейзажі Г. Гроте, С. Світославського, А. Маневича, М. Бурачека), портрети видатних людей, котрі багато зробили для розвитку рідного міста (роботи О. Мурашка, М. Пимоненка, І. Селезньова).

Загальна кількість творів, які будуть представлені в експозиції виставки - понад 90. Багато в чому доповнять картину художніх процесів, що відбувалися в Києві середини ХІХ - початку ХХ ст., й архівні матеріали з фондів НХМУ.

Виставка триває з 27 травня по 4 вересня 2011 р.

 

prostir.museum


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки