Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Виповнилося 15 років з дня першого державного випуску монет України

Виповнилося 15 років з дня першого державного випуску монет України

15 років тому - 7 травня 1995 року, у переддень 50-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, Національний банк України ввів в обіг першу ювілейну монету незалежної України. Нею стала монета "Перемога у Великій Вітчизняній війні". Відповідний сертифікат засвідчив цю історичну подію, завдяки якій сучасна Українська держава увійшла в почесне коло нумізматичних країн світу.
За 15 років у системі Національного банку України створено потужний комплекс підприємств з виготовлення грошових знаків та налагоджено його ефективну діяльність. Банкнотно-монетний двір Національного банку України нині заслужено вважається одним із кращих у Співдружності Незалежних Держав та в Європі.

Зокрема, на Монетному дворі Національного банку України освоєно випуск розмінних, обігових, пам'ятних і ювілейних монет усіх категорій якості карбування, уключаючи найвищу - пруф, державних нагород України, сувенірної продукції.

За станом на 7 травня 2010 року Національним банком України в обіг уведено 440 видів пам'ятних та ювілейних монет України, в основному за тематичними серіями, серед яких: "Античні пам'ятки України", "Видатні особистості України", "Вищі навчальні заклади України", "Відродження української державності", "Відродження християнської духовності в Україні", "Герої козацької доби", "Гетьманські столиці", "Духовні скарби України", "Знаки зодіаку", "Княжа Україна", "Літаки України", "Міста-герої України", "На межі тисячоліть", "Найменша золота монета", "Народні музичні інструменти", "Народні промисли та ремесла України", "Обрядові свята України", "Пам'ятки давніх культур України", "Пам'ятки архітектури України", "Славетні роди України", "Спорт", "Стародавні міста України", "Східний календар", "Флора і фауна", "2000-ліття Різдва Христового".

Пам'ятні монети, виготовлені в Україні, відзначаються високим рівнем якості та художнього оформлення. Вони неодноразово ставали переможницями міжнародних монетних конкурсів і виставок.

Національний банк України готує до випуску каталог-довідник "Пам'ятні та ювілейні монети України. 1995-2009", який незабаром вийде у світ. Каталог-довідник міститиме нумізматичні описи та фотозображення пам'ятних і ювілейних монет, уведених в обіг Національним банком України за період із 1995 р. по 2009 рік включно, інформацію про конкурси "Краща монета року", перелік пам'ятних і ювілейних монет України, складений за хронологією їх уведення в обіг.

bank.gov.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки