Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Випадкові знахідки

Випадкові знахідки

B Україні недалеко від села Подгоріще в Львівській області знайдений унікальний стародавній скарб з жіночими прикрасами. Велику частину з 35 діадем, що добре збереглися, нашийних гривень і браслетів випадково знайшов місцевий мешканець, який збирав гриби. Він повідомив про свою знахідку археологів, які виробили розкопки і знайшли ще декілька прикрас.

Співробітник місцевого музею, де вже виставлені знахідки, розповів, що в Україні подібних історичних скарбів, датованих VI-I століттями до нашої ери, раніше не знаходили. Частина прикрас виконана з бронзи, частина - з срібла. Фахівці, які досліджують «подгоріщенській клад», стверджують, що подібні відкриття трапляються украй рідко і представляють величезну історичну і культурну цінність.

Цікаво, що дуже часто скарби дістаються не шукачам (їх ще називають чорними археологами) скарбів, які вздовж і поперек прочісують місця стародавніх селищ, кладовища і розвалини церков. Найцінніші клади знаходять випадково. Наймолодшим шукачем скарбів став чотирилітній Діма Угрюмов з міста Кірова. Гуляючи з своїм батьком у дворі багатоповерхового будинку, малюк кидав камінчики у траншею, викопану під прокладку електрокабеля. Несподівано батько помітив в руках у Діми блискучий предмет. Як же було його здивування, коли син протягнув йому золотий царський десятирубльовик. Виявилося, що хлопчик знайшов цілий скарб, де було 122 монети вартістю десять карбованців, 58 п'ятикарбованцевих і 8 напівімперіалів - монет вартістю 7,5 рублів.

Найчастіше, шанс знайти глечик із золотими, випадає будівельникам. Вважається, що найбільший в Росії скарб срібних монет був знайдений у Вологді. Робітники розбивали кувалдами стіну кам'яного церковного льоху. Стіна тріснула, і раптом з тріщини річкою потекли срібні монети. Їх виявилося сорок шість тисяч штук. Цей скарб російських монет XVII століття був, скоріш за все, церковною скарбницею.

o-kostopil.narod.ru


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки