Магазин Антиквар Впливовий оцінювач і продавець антикварних музичних інструментів виявився шахраєм
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Впливовий оцінювач і продавець антикварних музичних інструментів виявився шахраєм

Впливовий оцінювач і продавець антикварних музичних інструментів виявився шахраєм

У Відні в середу, 19 вересня, почався процес проти впливового оцінювача і продавця антикварних музичних інструментів, німця Дітмара Махольда (Dietmar Machold), пише Der Standard. Австрійська прокуратура звинувачує його в розтраті чужого майна і використанні довірених йому музичних інструментів для погашення власних боргів, які оцінюються в десятки мільйонів євро.

Крім того, відносно нього висунені звинувачення в шахрайстві, а також в прихованні даних про власне банкрутство. Його бізнес почав розпадатися ще в 2006 році, проте факт, що він розорився, Махольд визнав тільки в 2010-м. Сам підсудний пояснює це тим, що в справі продажу дорогих музичних інструментів не буває нічого постійного: або є велика угода, або немає нічого.

У 2009 році банки пригрозили продати його замок Айхбюхль (Eichbuechl) в Австрії в рахунок сплати боргів. Боячись втратити замок, Махольд віддав Raiffeisen Landesbank Niederoesterreich - Wien дві скрипки "близького друга". Ще декілька скрипок, переданих йому на комісію, він продав за кордоном, зокрема скрипку Страдіварі 1727 року за 1,7 мільйона євро.

Випадок шахрайства, в якому його звинувачує прокуратура, Махольд заперечує. За даними австрійських слідчих, він скористався своїм авторитетом і навмисно завищив вартість віолончелі, щоб вигідніше за неї продати. Він назвав вартість в 300 тисяч доларів, тоді як судовий оцінювач і незалежний експерт оцінили інструмент в 1,5 тисяч євро.

Kurier повідомляє ще про один випадок подібного шахрайства. Скрипку, вартість якої насправді складає близько трьох тисяч євро, він назвав скрипкою Страдіварі і оцінив в п'ять мільйонів євро. Махольд заявив, що це нічого не доводить: "Ваших оцінювачів знають тільки в Австрії, а моє ім'я, при усій скромності, відоме далеко за її межами". Крім того, він пояснює, що виписував не сертифікат достовірності, а тільки називав приблизну вартість.

Якщо провина Махольда буде доведена, йому загрожує до десяти років в'язниці. Його компанія існувала з кінця 1990-х років і мала філії у Відні, Бремені, Цюріху і Чикаго, відмічає The Guardian. Махольд вважався світовим експертом в музичних інструментах XVIII століття.

 

Арсен Шафранський 

lacruax.com


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 29
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки