Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ В українських музеях скоро залишаться тільки підробки

В українських музеях скоро залишаться тільки підробки

За останні роки скоєно щонайменше три тисячі крадіжок творів мистецтва з музеїв України. Часто їх просто замінюють на підробки. Ринок підробок нині ледь не перевершує ринок справжніх мистецьких творів.п В Україні поширена практика, коли музеї надають картини для тимчасового користування органам державної влади.

Але останнім часом полотна часто зникають з чиновницьких кабінетів у невідомому напрямку. Крім того, часто напрокат беруть оригінали, а повертають - копії.

Зараз на лаві підсудних - колишній співробітник СБУ Валерій Віязловський, директор водоканалу з Ямполя Олександр Прилипко та міліціонер з Умані - Віталій Мельник. Всі вони, згідно обвинувачення, причетні до підміни музейних картин. У користування взяли оригінали, а повернули копії. Загалом вартість зниклих уманських полотен оцінюють у два мільйони гривень.

Колишня еліта районного масштабу, якій музейники не змогли відмовити у тимчасовій передачі картин - непривітна з журналістами. Вони відмовилися свідчити у суді і дотримуються лінії, вибудованої адвокатами: картини ніхто не підміняв, брали вже копії.

За останні роки скоєно щонайменше три тисячі крадіжок культурних цінностей з музеїв. І половини цих злочинів не розкрито.

Ринок підробок нині ледь не перевершує ринок справжніх мистецьких творів. Замінити оригінал копією не найпростійший, але ефективний спосіб крадіжки. І навіть якщо ви пильно роздивляєтесь шедевр в іменитому музеї - це ще не факт, що вивчаєте авторську роботу. Якщо оригінал замінено на якісну копію, ніхто з працівників може й не помітити.

Реєстру музейних фондів досі не створено. Але перед цим, варто було б перевірити їх на оригінальність. А заодно створити перелік вже втрачених робіт.

 

tsn.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки