Магазин Антиквар В Музей Шептицького повернули ще одну з викрадених ікон
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ В Музей Шептицького повернули ще одну з викрадених ікон

В Музей Шептицького повернули ще одну з викрадених ікон

28 лютого 2012 р. із Нідерландів в Україну повернувся безцінний твір сакрального мистецтва другої половини XVI ст. - ікона «Хрещення Ісуса у річці Йордан», викрадена 1984 р. з Львівського музею українського мистецтва (сучасна назва - Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького).

У результаті зухвалої крадіжки 1984 р. з фондосховища згаданого музею було викрадено 22 ікони ХV-ХVІІІ ст. Вони були вивезені за кордон, і частина з них була продана. На той час вдалося повернути дев'ять ікон, а доля тринадцяти - залишалася невідомою.

Подальша тривала робота Міністерства культури України та Державної служби контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України щодо розшуку викрадених раритетів увінчалася успіхом.

Передача згаданої пам'ятки іконопису другої половини XVI ст. українській стороні відбулася 27 лютого у приміщенні Посольства України в Королівстві Нідерланди у м. Гаазі.

Урочисту презентацію ікони планується здійснити наприкінці березня у приміщенні Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького (м. Львів, пр. Свободи, 20).

 

prostir.museum


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 29
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки