Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ В Іспанії виявили копію "Мони Лізи" написану одночасно з оригіналом

В Іспанії виявили копію "Мони Лізи" написану одночасно з оригіналом

В мадрідському музеї виявлено копія "Мони Лізи" Леонардо да Вінчі, написана в той же час, що і оригінал. Твір створений на дошці з горіхового дерева, як і робота самого Леонардо да Вінчі. Реставратори музею Прадо виявили найбільш ранню копію картини Леонардо да Вінчі "Мона Ліза", яка, як передбачається, була написана одним з його учнів в той же час і в тому ж місці, що й знаменитий оригінал.

Це відкриття було зроблено фахівцями музею при проведенні планових реставраційних робіт, під час яких під шаром чорного лаку вони виявили той же тосканський краєвид, що й на оригіналі.

Той факт, що копія була написана разом з оригіналом, підтверджують і проведені в інфрачервоному випромінюванні дослідження. Вони дозволили виявити ті ж самі правки, які зробив сам Леонардо да Вінчі на оригіналі. Це дає підставу вважати, що виконав копію художник - мабуть, один з учнів геніального майстра - присутній при процесі створення "Мони Лізи".

Нагадаємо, що раніше вважалося, ця копія "Джоконди", яка має практично такі ж розміри, що і оригінал, була написана на дубовій дошці, що виключало можливість її створення в Італії. Проте в ході нинішніх реставраційних робіт було встановлено, що твір створений на дошці з горіхового дерева, як і робота самого Леонардо да Вінчі.

Співробітники музею Прадо також підкреслили, що зроблені ними відкриття підтверджені фахівцями Лувру. Тепер в кінці березня незвичайна копія відправиться в Париж на виставку, присвячену творчості Леонардо да Вінчі.

 

tsn.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 120
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки