Магазин Антиквар Унікальну римську монету знайдено в Німеччині
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Унікальну римську монету знайдено в Німеччині

Унікальну римську монету знайдено в Німеччині

 

Римська золота монета IV століття н.е. була виявлена археологом-аматором в районі міста Штаде, що в Нижній Саксонії, Німеччина. Матіас Глюсінг знайшов монету біля Фреденбека. Ця місцевість відома своїми доісторичними курганами, проте вони знаходяться східніше від кордонів Римської імперії.

Монети, подібні до знайденої, дуже рідкісні, тому що не призначалися для широкого ходіння та карбувалися в невеликій кількості.

Так званий мультіплум був карбований від імені імператора Константа, молодшого сина Костянтина Великого. Ще за життя батька Констант отримав титул цезаря, а після його смерті розділив правління імперією з двома своїми братами: Костянтином II і Констанцієм II. Монету виготовили в 342-343 роках в місті Сісція (сучасний хорватський Сисак) - столиці провінції Паннонія.
Монетний двір в Сісціі, був відкритий в 262 році нашої ери і використовувався в якості імператорського монетного двору до кінця правління Граціана в 383 році нашої ери. Монети, випущені там протягом 4-го століття, мають знак SIS або SISC.

Знайдений в Німеччині восьмиграмовий мультіплум належить до монет, які карбувалися на честь значущих подій: сходження на престол нового імператора, значущої військової перемоги, ювілею правління. На особливій ​​церемонії імператор нагороджував такими монетами своїх підданих. Серед знайдених раніше зразків подібних монет, багато з них мають отвори, які означають, що їх носили на грудях, подібно медалям. Відкарбовано таких монет було мало, ще менше дійшли до наших часів. А саме такий тип не був раніше відомий.

Цю монету Констант звелів ввідкарбувати, святкуючи свою перемогу над франками в 342 році. Виявлення такого предмету на півночі територій, та ще й в такому хорошому стані може свідчити лише про те, що мультиплум був подарований саксонському військовому вождю, який надав вирішальну допомогу римському імператору. Якщо це так, то це буде найраніше археологічне свідчення існування саксонської військової еліти в сучасній Нижньої Саксонії.

Цікаво, що незважаючи на те, що монета була знайдена в 2017 році, лише зараз вона була викуплена урядом та буде виставлятися в місцевому музеї.

thehistoryblog.com

Multipla


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки