Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ У Швейцарії розкрили сейфи з рукописами Кафки

У Швейцарії розкрили сейфи з рукописами Кафки

У Цюріху розкрили рукописи Франца Кафки, за право володіння якими сперечаються Національна бібліотека Ізраїлю і дві громадянки цієї країни.

Зі сховища у швейцарському місті Цюріх витягнуті рукописи Франца Кафки, за право володіння якими протягом більш, ніж двох років сперечаються Національна бібліотека Ізраїлю і дві громадянки цієї країни. Німецькі літературознавці вже почали вивчати архів, який, як вважається, включає в себе безліч неопублікованих рукописів, а також листи, малюнки та листівки.

Фахівці не виключають, що серед паперів, написаних більше 80 років тому, є унікальні рукописи, з вмістом яких ніхто раніше не знайомився.

Швейцарські сейфи з паперами Кафки відкрили за постановою ізраїльського суду. Тижнем раніше він також розпорядився розкрити банківські комірки в Тель-Авіві, де зберігалася інша частина архіву письменника.

Повідомляється також, що при розтині архіву, що зберігався в Цюріху з 1956 року, були присутні юристи, представники Німецького літературного архіву та Національної бібліотеки Ізраїлю, а також сестри Єва і Рут Хоффе, які теж претендують на рукописи Кафки.

Судові тяжби навколо архіву письменника, який помер в 1924 році, пов'язані з тим, що до цих пір не ясно, хто є законним власником цих паперів.

Як відомо, Кафка залишив свої рукописи другу Максу Броду і своій коханій Дорі Діамант, розпорядившись спалити всі папери. Дора дійсно знищила частину паперів, а листи й записні книжки, які жінка вирішила все ж зберегти, зникли після обшуку, проведеного в її берлінської квартирі гестапівцями на початку 1930-х років.

Брод нічого спалювати не став. Він опублікував ряд творів Кафки, які не були видані за життя письменника, і продовжував зберігати його рукописи. У 1939 році Брод разом з архівом втік з Європи до Палестини, а в 1956-му сховав спадщину Кафки в одному зі швейцарських банків. У подальшому частину цього ахріва Брод віддав бібліотеці Оксфордського університету.

При цьому деякі рукописи Кафки зберігалися і в квартирі Брода в Тель-Авіві. Ця частина архіву після смерті власника в 1968 році перейшла його секретарці і, ймовірно, коханці Естер Хоффе. Відомо, що щось з паперів жінка продала (зокрема, рукопис "Процесу", який згодом дістався одній з німецьких бібліотек), щось помістили на зберігання в банк.

Після смерті жінки в 2008 році рукописи перейшли в руки її доньок, Єви і Рут. У наступні два роки Національна бібліотека Ізраїлю через суд добивалася того, щоб сестри відкрили архів. Як аргумент фахівці приводили ту обставину, що старовинні рукописи, найімовірніше, зберігаються в невідповідних умовах, що відбивається на їхньому стані.

Крім того, існує лист Броду, в якому він пише, що заповідав архів Національній бібліотеці. Фахівці не виключають, що заповіт Броду може знаходиться серед паперів, які сестри Хоффе відмовлялися оприлюднити.

 

tsn.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки