Магазин Антиквар У США монетку з головою Статуї Свободи продали за $ 3,1 млн
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ У США монетку з головою Статуї Свободи продали за $ 3,1 млн

У США монетку з головою Статуї Свободи продали за $ 3,1 млн

Монета з'явилася в результаті витівки працівника монетного двору у Філадельфії в 1913 році. Американська монета номіналом п'ять центів 1913 року із зображенням голови статуї Свободи була продана на аукціоні за $ 3,1 млн.

Доля монети була непростою. У 1913 році вона була незаконно викарбувана, потрапила разом з господарем в автокатастрофу, була знайдена, але оголошена підробкою і провела півстоліття на горищі.

Загалом п'ятицентовики зі Свободою чеканилися в Америці до 1912 року і особливого інтересу для нумізматів не представляють.

У 1913 році було вирішено змінити дизайн. Проте вважається, що працівник монетного двору у Філадельфії на ім'я Семюел Браун дещо підправив старий штемпель і змінив дату на 1913 рік, відкарбувавши всього п'ять монет.

Про цю витівку нічого не було відомо до тих пір, поки Браун не продав весь набір у 1920 році. Монетки переходили від власника до власника, але завжди залишалися разом - до 1942 року.

У 1962 році колекціонер з Північної Кароліни Джордж Волтон потрапив в автомобільну аварію. Він загинув, а сотні монет, які були у нього з собою, розсипалися по дорозі. Серед них був і нещасливий п'ятицентовик.

Монети зібрали і передали сестрі покійного, Мелві Гівенс. Вона знала про захоплення брата і показала монетки фахівцям, які, побачивши дату, вирішили, що монетка фальшива.

Мелві закинула коробку з монетами на горище і забула про неї на 40 років.

Після її смерті, у 2003 році, четверо дітей заради інтересу принесли монетку на виставку Американського суспільства нумізматів, де були виставлені чотири інших п'ятицентовика 1913 року.

Там-то експерти і визначили, що монетка - сестра чотирьох інших.

З тих пір всі п'ять монет експонувалися в Музеї грошей в Колорадо, але нещодавно знову знайдений п'ятицентовик був виставлений на аукціон, де його придбав Джефф Гарретт з Lexington, штат Кентукі, разом з покупцем із Флориди.

"Це не просто одна із п'яти відомих монет 1913 року з головою Свободи, але ще й та сама, що на кілька десятків років зникла з поля зору, щоб несподівано з'явитися знову", - сказав Тодд Імхоф, віце-президент аукціонного будинку Heritage Auctions, який і продав монету.

 

tsn.ua


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки