Магазин Антиквар У Музей Ханенків повернули картину П‘єра Гудро, втрачену під час Другої світової
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ У Музей Ханенків повернули картину П‘єра Гудро, втрачену під час Другої світової

У Музей Ханенків повернули картину П‘єра Гудро, втрачену під час Другої світової

Закоханий погляд, картина Гудро

 

У Музеї Ханенків презентували картину П‘єра Гудро, втрачену музеєм під час Другої світової, виявленої на аукціоні Дойл в Нью-Йорку у 2013 році і поверненої Україні Сполученими Штатами після 7-річного процесу.

Про це повідомила президентка ІКОМ України (Український національний комітет Міжнародної ради музеїв) Катерина Чуєва.

Вона зазначила, що сприяли поверненню картини, зокрема, Міністерство культури та інформаційної політики України, Посольство США в Україні, Національна поліція України, Міністерство закордонних справ України.

«Твір П‘єра Гудро - справжня перлина нашої колекції французького живопису - до 30 серпня експонуватиметься в межах виставки Дар Василя Щавинського (1868-1924), приходьте!», - написала Чуєва.

Цікаво, що картина належала українському колекціонерові Василю Щавинському (1868-1924). За його заповітом, 1925 року картину разом з усією колекцією передали до Музею Ханенків.
Спочатку її атрибутували як «Сімейний портрет» Фраґонара.
1927 року заступник директора музею професор Сергій Гіляров висловив сумніви щодо авторства твору й звернувся за допомогою до професора Валентина Міллера, хранителя французького живопису Ермітажу. Вчений встановив справжнього автора картини.

З огляду на високу художню цінність картини Міллер запропонував обміняти її на будь-який інший зразок одного з європейських майстрів тієї доби: Робера Юбера, Жана-Батіста Греза, Філіпса Воувермана.
Професор Гіляров відмовився. Картину виставили на центральному місці у залі французького малярства.

Напередодні Другої світової війни картина,"Закоханий погляд", а саме така справжня назва цього полотна, вже перебувала у запаснику музею. Її не евакуювали 1941 року. У 1941-1942 роках вищі чини окупаційної влади не обрали твір для прикрашання своїх осель у Києві. Про це свідчить відсутність «розписки про позичання» (нім. Empfangsbescheinigung). Так само картини немає в описі музейної колекції, вивезеної командою Вінтера до Німеччини. Картину викрали уже під час бойових дій 1943 року.

Після війни картина з'явилась на антикварному ринку. Спочатку її придбали для приватної колекції в Лондоні. 1953 року вона опинилась у приватній колекції у Массачусетсі у США.

2013 року арт-дилер, власник Spanierman Gallery у Нью-Йорку виставив полотно на продаж на аукціоні Дойл. На цьому ж аукціоні раніше виявили дві інші вивезені під час війни картини: «Аркадський краєвид» Корнеліса ван Пуленбурга і «Портрет родини ван дер Меєр, посла Нідерландів в Італії» Ісаака Палінга.

На вимогу Музею Ханенків юридична фірма «Art Loss Register», яка здійснює перевірку законності творів на європейському антикварному ринку, зупинила продаж картини. 2019 року уряд США заявив про готовність повернути картину.

19 лютого 2020 року в Нью-Йорку відбулась церемонія передачі Україні картини П'єра Луї Гудро. У заходах взяли участь міністр закордонних справ України Вадим Пристайко і заступник старшого спеціального агента управління ФБР у Нью-Йорку Вільям Ґейл.

У березні 2020 року картину повернули до Києва. Однак її презентацію, заплановану на 17 березня, скасували через карантинні заходи для стримання поширення коронавірусної хвороби.

Зрештою, презентація поверненої картини у рамках виставки «Дар Василя Щавинського» відбулась 14 липня 2020 року.

 

hromadske.radio/news


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 13
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки