Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ У Єгипті знайшли 14 гробниць датованих III століттям до н.е.

У Єгипті знайшли 14 гробниць датованих III століттям до н.е.

Єгипет збагатився рідкісним археологічним відкриттям: знайдено колекцію з 14 гробниць, датовані III століття до н.е..

У районі оазису Бахарія в Єгипті зроблено рідкісне археологічне відкриття греко-римської епохи. Вчені знайшли колекцію, що складається з 14 гробниць з суцільного каменю, що відносяться до III століття до н.е. Її виявили на старовинному кладовищі Айн аз-Зауа в 300 км на північний захід від Каїра.

Унікальність знахідки не тільки у тому, що вона чудово збереглася, але й у її вишуканості. Найбільше науковців зацікавив гіпсовий саркофаг, у якому була майже метрова мумія жінки. Вона вирізняється акуратно виліпленими деталями обличчя, одягу і прикрас. Мумія дає чудове уявлення про людину, яку поховали 2300 років тому.

Також виявлено чотири гіпсові маски обличчя людини, фрагмент золотого панно зі сценами з життя чотирьох синів давньоєгипетського бога Гора, стародавні монети, глиняний і скляний посуд різних форм і розмірів.

Археологічне відкриття зробили випадково - під час будівництва молодіжного центру. Після виявлення гробниць будівельні роботи відразу ж припинили. Оаза Бахарія уже давно відома своїми відкриттями. Раніше там також випадково науковці знайшли золоту долину мумій - 17 гробниць з понад 250 тілами.

 

tsn.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 136
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки