Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Топ-10 найбільш активних колекціонерів у світі

Топ-10 найбільш активних колекціонерів у світі

За результатами опитування, проведеного американським журналом ArtNews, до топ-10 найактивніших колекціонерів 2008р. потрапили переважно американці. До переліку увійшов також Віктор Пінчук.

Рейтинг формують уже 18 раз поспіль. До нього входять ті, хто виявляв найбільшу активність на аукціонах Christie's та Sotheby's. На основі опитування, проведеного у 22 країнах серед власників аукціонів, музеїв, галерей, арт-дилерів, було визначено 200 найбільш активних колекціонерів.

1. Дебра та Лоен Блек (Debra and Leon Black)  

Подружжя цікавиться імпресіонізмом, модернізмом, китайською скульптурою, сучасним мистецтвом. Леон Блек - меценат Музею сучасного мистецтва та арт-центру Лінкольна у Нью-Йорку, а також Музею мистецтв у Вашингтоні.

2. Едіт Л. та Елі Броад ( Edythe L. and Eli Broad)  

Американську пару найбільше приваблює сучасне мистецтво. Свою колекцію вони створюють понад 30 років. Постійні учасники цього рейтингу незмінно тримають свої позиції у межах топ-10. І не дивно, бо пара володіє творами таких іменитих авторів як Воргол, Джонс, Ліхтенштейн. Подружжя виділило $60 млн. на будівництво BroadContemporary Art Museum.

3. Стівен Коен (Steven Cohen)  

Стівен Коен закоханий в імпресіонізм, модернізм та повоєнне мистецтво. А в його колекції зібрані твори Мунка, Кунінга і Герста.

4. Марі-Джозі та Генрі Р. Кравіс (Marie-Joseeand Henry R. Kravis)

Чоловік і дружина пишаються своїм зібранням антикварних французьких меблів, а також колекцією графіки, імпресіоністів та художників 20 століття.

5. Джо Керол і Рональд С. Лаудер (Jo Carole and Ronald S.Lauder)

Спадкоємець імперії Estee Lauder та його дружина колекціонують переважно німецьких експресіоністів. На їхньому рахунку найдорожча в історії арт-аукціону купівля. Вони придбали роботу Густава Клімта «Портрет Аделі Блох-Бауер» за $135 млн.

6. Франсуа Піно (Francois Pinault)  

Франсуа Піно - єдиний західноєвропейський представник у топ-10. Журнал Forbes оцінив його статок у $14 млн. й поставив на 74 сходинку в рейтингу найбагатших людей світу. 69-річний француз володіє такими гучними брендами, як аукціон Christie`s, Gucci, Balenciaga та StellaMcCartney. Частина його величезної колекції творів сучасного мистецтва експонується у Венеції в галереї Palazzo Grassi.

7. Віктор Пінчук (Victor Pinchuk)  

Вітчизняний сталевий магнат зумів зібрати у своїй колекції понад 200 відомих творів сучасного мистецтва. Його зібрання славиться такими іменами, як Джеф Кунс, Маріко Морі, Ентоні Гормлі. «PinchukArtCentre» - найбільший музей сучасного мистецтва у Східній Європі. Виставкою, представленою на минулорічному Венеціанському бієнале, Пінчук змусив говорити про себе усі світові ЗМІ.

 8. Мішель Рейлс (Mitchell Rales)  

Американець Мішель Рейлс, власник GlеnstoneMuseum, цікавиться модернізмом та сучасним мистецтвом.

9. Карлос Слім Хелу (Carlos Slim Helu)  

Цей мексиканець, новачок цьогорічного рейтингу, на честь своєї дружини відкрив у Мехіко Soumaya Museum, де представлені твори Моне і Дега, Ренуара і Ван Гога.

10. Шейх Сауд бін Мохаммед бін Алі аль-Тані (Sheikh Saud bin Mohammad bin Ali al-Thani)

Член королівської родини Катару нині будує кілька музеїв. До кола його інтересів увійшли твори етнічного мистецтва, рідкісні книги, класична скульптура й живопис. До того ж, у його колекції є рідкісні автомобілі та антикварні меблі.

 

62.149.27.86

 

 

 

 

 

 

 

 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки