Магазин Антиквар Серія пам'ятних монет "Дитячий зодіак": Ягнятко
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Серія пам'ятних монет "Дитячий зодіак": Ягнятко

Серія пам'ятних монет "Дитячий зодіак": Ягнятко

Національний банк України з 2014 року започатковує нову серію пам'ятних монет "Дитячий Зодіак", що міститиме 12 монет. Ця серія присвячена дитячим знакам зодіаку та буде цікавою як своїм художнім рішенням, так і новою формою монет - дев'ятикутником. Національний банк України вперше застосовує такий типорозмір монет і вважає, що він сподобається споживачам нумізматичної продукції.

Перша монета цієї серії - "Ягнятко " - уводиться в обіг 20 березня 2014 року.

Як зазначила начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Тамара Лошманова, пам'ятна монета "Ягнятко" має номінал 2 гривні та присвячена дітям, які народилися під сузір'ям Овна.

"Діти - це майбутнє нашої країни. Звичайно, ідея створити серію "Дитячий Зодіак" виникла ще навесні минулого року. Проте сьогодні, у період нестабільності, захист світлого та радісного дитинства стає в Україні надзвичайно актуальною темою", - зауважила Тамара Лошманова. Також вона додала, що тематика цієї серії зазвичай дуже популярна серед населення, яке часто купує такі монети для подарунків рідним і близьким.

Над створенням монети працювали київська художниця Наталія Фандікова, а також скульптори Святослав Іваненко та Анатолій Дем'яненко.

Наталія Фандікова відзначила, що для дітей, народжених під сузір'ям Овна, притаманні енергійність і наївність. "Такі діти наче жваві маленькі ягнятка, сповнені енергією, але водночас вони мрійливі, відкриті та довірливі, мають багату уяву", - сказала автор ескізів монети.

Вона розповіла, що на аверсі монети на тлі зіркового неба зображено знаки зодіаку, під якими на місяці солодко спить дитина; на реверсі монети на матовому тлі - символ знака зодіаку Овен, а у центрі на траві - ягнятко.

Монету виготовлено зі срібла 925 проби, категорія  якості карбування - "спеціальний анциркулейтед", маса в чистоті - 7,78 г (¼ унції), діаметр - 26,5 мм, тираж - до 10 000 штук. Гурт монети, що має форму дев'ятикутника, - гладкий.

Нагадаємо, що пам'ятна монета "Ягнятко" номіналом 2 гривні є дійсним платіжним засобом України й обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

2 гривні Ягнятко 2 гривні Ягнятко реверс

За інформацією Національного Банку України

facebook.com


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки