Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Польський курорт вводить власну валюту

Польський курорт вводить власну валюту

25 тисяч лебських фунтів і 25 тисяч лебков - така кількість монет буде введена в обіг на балтійському курорті Польщі цього року.
Власті міста Леба стверджують, що монети стануть тільки сувеніром на згадку про відпочинок, ініціатори акції говорять про те, що лебські фунти стануть платіжним засобом.
На ринок вже потрапила перша партія фунтів, що стали раритетом для нумізматів, оскільки п'ять тисяч монет відкарбована з помилкою - на них назва міста вказана як Leba, замість Łeba.
Ідейний натхненник акції, Мартін Жила говорить, що головна її мета - на час літнього сезону зробити лебський фунт місцевою валютою курорту. Місце, де чеканять монети, тримається в секреті. Відомо тільки, що це - одна з країн-членів ЄС.
Голова міста, Халіна Клінськая, підкреслює, що валютою, що діє, на території міста залишається польський злотий, і хоча ідея випуску локальних грошових знаків похвальна, вона не вважає лебський фунт локальною валютою, а лише одним з видом сувенірів - як значок або листівка.
Тим часом, вже 12 торгових точок міста погодилися приймати до оплати місцеву валюту. До кінця травня число таких крапок повинне збільшитися до 25. Інша місцева валюта - лебки - повинна з'явитися 28 червня.

ua.museum-of-money.org


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки