Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Подвійний таляр ерцгерцога Леопольда

Подвійний таляр ерцгерцога Леопольда

Подвійний таляр австрійських ерцгерцогів Леопольда і його дружини Клаудії.

   Аверс - у центральній частині розміщені погрудні повернуті управо профільні зображення ерцгерцогів Леопольда і Клаудії в парадному одязі з великими жабо. Їх голови увінчані коронами. По колу розміщений латинський надпис: Leopoldvs. ahchid.avs.et.clavdia. archidvcisa.avs:medic. У перекладі це означає: Леопольд ерцгерцог Австрії і Клаудія ерцгерцогиня Австрії Медичі.
   Реверс: у центральній частині - імперський герб у вигляді одноголового орла з розпущеними крилами, голова якого увінчана короною. По колу розміщений напис латинською мовою: Dvx.bvrgvndiae.comes.tirolis. У перекладі він означає: Герцог Бургундії, граф Тіролю.
   Монета карбована з тірольського срібла у місті Галле за правління ерцгерцога Леопольда V (1619-1632). Хоча на подвійному талярі не вказана дата карбування, але нумізмати вважають, що подібний тип монети був карбований у 1626 році і приурочений до весілля Леопольда та Клаудії Медичі. Леопольд, син Карла II, герцога Штейєрмарського (Штирійського) - рідного брата імператора Максиміліана II, онук імператора Фердинанда І, належав до родини австрійських Габсбургів. Народився 9 жовтня 1586 року в місті Граці у Штирії. У 1598 році висвячений на єпископа Пассау, а з 1607 року отримав єпископство Страсбурга, з 1614-го стає адміністратором (управителем) абатств Мурбаха і Людерса, з 1619-го призначається штатгальтером Тіролю і Ворландена. Штатгальтер у Німеччині виконував обов'язки правителя області або провінції. У 1625 році імператор Фердинанд II зрівняв у правах представників духовного сану зі світськими феодалами.
   19 квітня 1626 року, вже не в молодому віці, Леопольд одружується з представницею відомого в Тоскані аристократичного флорентійського роду Клаудією Медичі. Вона народилася 4 червня 1604 року у Флоренції, у 1620 році вийшла заміж за Федеріко делла Ровере, єдиного сина урбінського герцога Франческо Умбальдо. Від цього шлюбу з'явилася на світ дочка Вітторіа. Від другого шлюбу, з герцогом Леопольдом, народилося п'ятеро дітей. Деякі з них померли в дитинстві або юності.
   Імператор Рудольф II хотів увінчати голову Леопольда королівською короною Чехії, але його випередив рідний брат імператора Маттіас. Леопольд V брав участь у боротьбі проти шведських окупаційних військ, які під час Тридцятирічної війни увійшли у Тіроль. Ерцгерцог помер 13 вересня 1632 року в місті Шварці на території Тіролю, проживши всього 46 років. Дружина Клаудіа Медичі пережила його на цілих шістнадцять років і похована в Інсбруці.

©  "Антиквар" 21.12.2007
Олег Гаврилюк,
завідувач відділу давньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею

      


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки