Магазин Антиквар Племінниця Булгакова передала музею на Узвозі унікальний архів письменника
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Племінниця Булгакова передала музею на Узвозі унікальний архів письменника

Племінниця Булгакова передала музею на Узвозі унікальний архів письменника

Знаменитий «Будинок Турбіних» на Андріївському узвозі, 13 - Музей Булгакова презентував журналістам нові унікальні експонати з особистого архіву письменника. Це фотографії, листи, вирізки з газет та автографи письменника. «Для нас таке поповнення колекції є дуже значущою подією, адже досі у нас не було жодного листа, написаного рукою Булгакова, а тепер цілий архів», - із захопленням розповідає директор музею Людмила Губіанурі.

Найціннішим iз нових надхо­джень музейники вважають прижиттєве видання «Білої гвардії» в журналі «Росія» за 1925 рік. Його Михайло Афанасійович власноруч підписав Андрію Земському - письменнику та чоловіку своєї племінниці. Вона, Олена Земська, багато років була колекціонером та літописцем свого знаменитого дядька. Саме їй належали особисті архіви Булгакова, які тепер оселились у стінах музею на Андріївському узвозi. «Племінниця Булгакова Олена, яка передала нам цю колекцію, багато років їздила в наш музей, аби переконатись, що ми достойні отримати ці експонати, що ми професіонали», - каже Людмила Губіанурі. На її думку, колекція повернулась у свій дім, адже тут колись мешкав сам письменник. «Численні листи Булгакова виходили з будинку №13, в архіві є безліч фотографій, які були зроблені у стінах цього дому», - говорить пані Губіанурі.

Першопочатково оригінальних експонатів у музеї було вкрай мало - всього 47. Належали вони першому директору Анатолію Кончаковському, який фактично з цієї власної колекції і вирішив створити Музей Булгакова у 1989 році. За 20 років кількість експонатів виросла до 500.

Величину архіву Олени Земської музейники навіть не можуть назвати - самі ще не підрахували: «Дуже багато, коли порахуємо - скажемо». Відкритим залишається і питання, коли опрацьовані знахідки зможуть побачити відвідувачі, адже зараз у музеї виставлені лише кілька найцікавіших нових експонатів. «До наступного дня народження письменника (тобто до травня 2013 року - Ред.) хотілося б зробити повноцінну виставку», - коментує директор музею.

Поповнення колекції, за словами Людмили Губіанурі - це процес, який неможливо спрогнозувати чи запланувати. Зокрема, директорка розповіла дивовижну історію, коли до їхнього музею унікальну знахідку передав шанувальник творчості Михайла Афанасійовича та колекціонер його речей: «Було це 2 роки тому. Колекціонер, американець за походженням, просто зі Штатів передав нам записку Булгакова, адресовану своєму батькові, це було справжнє чудо!»

Музей тим часом поповнюється не лише новими експонатами, а й новими тріщинами. Через ремонтні роботи на Андріївському узвозі дім Булгакова не лише страждає від нестачі відвідувачів, а потерпає і фундамент будівлі. «Коли проходив демонтаж фабрики «Юність», тут, поблизу, музей трусився від вибухів, - стурбована пані Губіанурі. - Коли закінчиться відновлення Узвозу, ми плануємо писати листа міській раді та просити провести експертизу фундаменту».

 

prostir.museum


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки