Основні спеціальні технічні та нумізматичні поняття
Дзеркальна поверхня (плоского поля або плоского "зображення") - це площина металевого предмету, яка відполірована до дзеркального стану і на якій, як правило, розміщується матове рель'єфне зображення або яка іноді сама служить відповідним дзеркальним зображенням "аплікаційного" типу за рахунок накладання на дзеркальну поверхню матової площини необхідних обрисів. У літерно-цифровому шифрі категорій дзеркальну поверхню умовно позначають літерою Д і розрізняють три її підстани якості поверхні - ДЛ "дзеркальна люкс", ДЗ "дзеркальна звичайна" і ДН "напівдзеркальна". На фотографіях нумізматичних об'єктів категорія Д передається рівномірним темним фоном чорного кольору.
Практичний (суб'єктивний) критерій визначення стану поверхні категорії Д - з відстані 20-30 см на дзеркальній площині колекційного предмету можна розгледіти своє чітке зображення, як у звичайному дзеркалі.
Технічні характеристики бажано на основі зразків закордонних колекційних медалей і монет наші національні категорії якості поверхні плоского поля ДЛ, ДЗ, ДН та всі наступні визначити, ідентифікувати, конкретизувати і зафіксувати фізичними величинами для об'єктивного (приладного) визначення різниці в якості за допомогою технічних параметрів як для зразків нумізматичної продукції України, так і провідних країн світу - потенційних наших партнерів).
Глянцева поверхня (плоского поля або рельєфного зображення) - це площина або зображення, які відполіровані до глянцевого стану. В літерно-цифровому шифрі категорій глянцеву поверхню умовно позначають літерою Г.
Матована поверхня (плоского поля або рельєфного зображення) - це поверхня, яка немає блиску і відповідна висока якість якої досягається за рахунок спеціального штемпеля. В літерно-цифровому шифрі категорій матована поверхня умовно позначають літерою М . На фотографіях передається світло-сірим_фоном з різноманітними (до чорного) відтінками.
Практичний критерій: на цій поверхні практично не можна побачити чіткого зображення предмета, розташованого від даної поверхні навіть на відстані 2-3 см.
Для спрощення каталогізації, науково-документованого супроводження, визначення вартості монет та багато чого іншого доцільно встановити умовний літерно-цифровий код категорії якості карбування і стану збереження металевої нумізматичної продукції.