Магазин Антиквар На Луганщині відкопали унікальне поселення хана Золотої Орди
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ На Луганщині відкопали унікальне поселення хана Золотої Орди

На Луганщині відкопали унікальне поселення хана Золотої Орди

Місце стоянки ханів Золотої Орди виявили археологи на Луганщині. Знахідка - надзвичайна, адже в літній резиденції давніх правителів не було капітальних споруд, лише легкі шатра, тож через 600 років знайти якісь сліди табору практично неможливо.

Цей табір визначили за численними знахідками стародавніх артефактів. Мідні та срібні копійки, жіночі прикраси, кінська збруя, металеві застібки, риболовні гачки - все це й дало підстави шукати слідів осідлості. Загалом учені нарахували близько 3 тисяч артефактів.

Не знайшли тільки зброї, бо вона на території ханського табору була заборонена. Переважно до археологів потрапляють викинуті або загублені колись речі, адже кочові люди, полишаючи місце стоянки, усе цінне забирали з собою.

Резиденція містилася в одному з наймальовничіших місць на Луганщині.

600 років тому на схилах щоліта розросталося ціле місто. Хан, його почет, гарем та навіть торгівці й пастухи - загалом 10 тисяч людей. У стані карбували монети, пасли худобу та приймали послів із даниною.

"У центральній частині знаходилася юрта хана, по периферії розташовувалися шатри наближених родичів гарему", - розповів науковий керівник археологічного центру "Спадщина" Східноукраїнського Національного університету Сергій Санжаров.

За його словами, вік і приналежність поселення найлегше встановити за допомогою монет. "Ці монети дозволяють визначити точно час і приналежність комусь із ханів цієї ставки. Там у культурному шарі їх іще колосальна кількість", - зазначив науковець.

Звістки про скарби приваблюють чорних археологів, озброєних металошукачами. Історики кажуть, що забирають приблизно половину спадщини - решта осідає у приватних колекціях.

"Уперше стикаємося з таким типом пам'ятки. Ми не зрозуміли ще, як її охороняти. Тут же не поставиш автоматників на кожному метрі", - зізнається голова ради громадської організації "Луганська археологічна спілка" Олексій Бритюк.

Знахідки на території стоянки хана, сподіваються історики, відкриють нові таємниці з життя Золотої Орди.

 

tsn.ua


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 29
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки