Магазин Антиквар НБУ презентував пам’ятні монети “Щедрик”
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ НБУ презентував пам’ятні монети “Щедрик”

НБУ презентував пам’ятні монети “Щедрик”

Національний банк України 5 січня 2016 року ввів в обіг дві пам'ятні монети "Щедрик (до 100-річчя першого хорового виконання твору М. Леонтовича)" номіналом 5 гривень з нейзильберу та 20 гривень зі срібла.

Тоді ж, у Національному банку України відбулася презентація цих пам'ятних монет, уведених в обіг у новому 2016 році. Участь у заході взяли представники Національного банку України та автори ескізів монет - Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук.

Монети "Щедрик" продовжують серію "Українська спадщина" та присвячені 100-річчю першого виконання твору українського композитора-новатора, майстра хорової мініатюри, автора близько двохсот обробок народних пісень Миколи Леонтовича - "Щедрик" хором Київського університету.

"Щедрик" - одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, над якою композитор працював майже все життя, відома не лише в Україні, а й в усьому світі під назвою "колядка дзвонів" (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, Ukrainian Carol).

Срібна монета (з футляром) коштує 1 370 гривень, монета з нейзильберу - 38 гривень.Тираж монет - 3 000 та 50 000 відповідно.

На аверсі монети з нейзильберу на матовому тлі розміщено рельєфне зображення ластівки на фоні нотних рядків, на реверсі - групу колядників, які співають, один із них тримає різдвяну зірку, над якою написи - ЩЕДРИК, ЩЕДРИК, ЩЕДРІВОЧКА.

Срібна монета оздоблена блакитним дорогоцінним камінчиком (кубічний оксид цирконію діаметром 2,0 мм) та різнокольоровим голографічним зображенням. На її аверсі у намистовому колі зображено різдвяну зірку, в центрі якої - колядники, між променями зірки - по три дзвоники. На реверсі монети розміщено композицію, поділену на дві частини стилізованим музичним рядком зі "Щедрик": угорі портрет Миколи Леонтовича з диригентською паличкою в правій руці, на лівій руці композитора сидить ластівка, праворуч - напис МИКОЛА ЛЕОНТОВИЧ; ліворуч від портрета на тлі концентричних кіл, що символізують звучання музики, у центрі яких вставка з кубічного оксиду цирконію, напис ЩЕДРИК; унизу "колядка дзвонів" - на фоні кольорових голографічних кіл зображено дзвоники.

 
Щедрик 5 гривень 2016 Україна НБУЩедрик 5 гривень реверс 2016 Україна НБУ
 
За матеріалами Національного банку України


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки