Магазин Антиквар НБУ на першому аукціоні заробив на продажу монет до Дня незалежності 6,5 млн. грн.
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ НБУ на першому аукціоні заробив на продажу монет до Дня незалежності 6,5 млн. грн.

НБУ на першому аукціоні заробив на продажу монет до Дня незалежності 6,5 млн. грн.

Відбувся перший аукціон з продажу золотих пам'ятних монет «25 років незалежності України»

Національний банк України 17 серпня ввів у обіг пам'ятні монети, присвячені 25-річчю незалежності України:

 - золоту монету  номіналом 250 гривень - «25 років незалежності України»;

 - срібну монету номіналом 20 гривень - «25 років незалежності України»

 - набір з чотирьох пам'ятних монет з нейзильберу - «Київська Русь», «Галицьке королівство», «Козацька держава» та «25 років незалежності України».

Авторами ескізів всіх цих монет виступили київські художники Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Увесь тираж золотих пам'ятних монет «25 років незалежності України» буде реалізовано на аукціонах Універсальної товарної біржі «Контрактовий дім УМВБ».

На першому аукціоні Національний банк запропонував для реалізації п'ятдесят золотих пам'ятних монет.

Перед початком аукціону заступник Голови Національного банку Україні Яків Смолій розповів учасникам торгів про монети, запропоновані для реалізації.

«Акт проголошення незалежності, прийнятий Верховною Радою України 24 серпня 1991 року, став для нашого народу доленосним історичним документом, який відобразив віковічні прагнення українців до створення самостійної, соборної, суверенної і демократичної України, - сказав він. - Національний банк напередодні ювілейної 25-ї річниці незалежності нашої держави вводить в обіг серію з шести пам'ятних монет, які репрезентують етапи становлення та розвитку нашої держави упродовж тисячоліття».

Яків Смолій також зауважив, що проведення таких публічних аукціонів сприятиме підвищенню прозорості та ефективному розвитку вітчизняного нумізматичного ринку.

Під час аукціону було придбано сорок п'ять золотих пам'ятних монет «25 років незалежності України». Максимальна ціна придбання монети у ході аукціону становила 163 306 гривень, мінімальна - 123 306 гривень. Загальна вартість придбаних на першому аукціоні золотих пам'ятних монет сягнула майже 6,5 млн. гривень.

Про проведення наступних аукціонів Національний банк України та Універсальна товарна біржа «Контрактовий дім УМВБ» завчасно повідомлятимуть на своїх офіційних сайтах.

Водночас набір монет з нейзильберу та срібні монети «25 років незалежності України», як і раніше, можна придбати у регіональних представництвах Нацбанку України й у відділеннях банків-дистриб'юторів: ПАТ «Державний ощадний банк України» і ПАТ АБ «УКРГАЗБАНК».

 

gazeta.lviv.ua

 


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки