Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Монета та марки вартістю в 37 мільйонів доларів виставлені на аукціон

Монета та марки вартістю в 37 мільйонів доларів виставлені на аукціон


Стюарт Вейцман, американський дизайнер взуття та засновник компанії Stuart Weitzman, незабаром продасть на аукціоні Sotheby`s найцінніші екземпляри своєї колекції, зокрема - блок з чотирьох марок "Перевернута Дженні", найвідомішої марки з помилкою в американській філателії.

Два інших лоти - пурпурна марка колонії Британської Гвіани 1856 року (дизайнер заплатив за неї майже $10 млн у 2014 році); і одна з найцінніших монет у світі - "Подвійний орел" 1933 року, яку Вейцман придбав у 2002 році за $7,6 млн, що стало найвищою ціною, за яку коли-небудь продавали монети. Довгий час дизайнер мовчав про свої реліквії, не бажаючи розголосу. Але тепер вони будуть виставлені на аукціоні Sotheby's в Манхеттені 8 червня - гроші від продажу трьох предметів (за попередніми оцінками: до $37 млн) підуть на благодійність.

Перевернута Дженні

У 1918 році поштове відомство США вирішило відкрити регулярні авіарейси з поштовими перевезеннями між Нью-Йорком, Вашингтоном і Філадельфією. Така послуга коштувала дорожче за пересилання першим класом. А щоб не довелося наклеювати велику кількість марок, придумали випустити одну спеціально для цього тарифу - номіналом у 24 центи.

На марці був зображений біплан "Дженні" фірми "Кертіс" (Curtiss JN-4) у патріотичних червоно-синіх тонах. Через друкарський верстат марку пропускали два рази, наносячи то червоний колір, то синій. Іноді через неуважність співробітники друкарні поміщали листи на верстат не тим боком, і марки виходили бракованими. Три листи з перевернутим літаком знайшли та відразу знищили. Але один лист зі 100 марок все-таки потрапив в поштові відділення.Їх в день випуску придбав 29-річний біржовий маклер Вільям Робі. Незабаром федеральні агенти почали за цим блоком полювання, втім, лист вже переходив від одного покупця до іншого.

Вільям Робі продав лист зі 100 марок за $15 тис. відомому філателісту Юджину Клейну, який тут же перепродав їх полковнику Едварду Гріну. Той розділив блок і продавав марки окремо по $250 за штуку, але блок з чотирьох марок з оригінальним номером залишився незайманим. Відтоді вони кілька разів переходили з рук в руки, поки не опинилися в колекції Вейцмана у 2014 році.

Подвійний орел

Подвійний орел унікальний: у зв'язку з економічною кризою в 1933 році, США були змушені відмовитися від золотомонетного стандарту. Золоті монети підлягали виведенню з обігу і перетопленню. Викарбувані раніше 445 500 тисяч примірників повинні були бути розплавлені, але 20 монет все ж уціліли.

Вони були вкрадені з монетного двору і продані ювеліру Ізраелю Світті. 9 з них він перепродав у 1940-х роках, але зусиллями спецслужб США ці монети були конфісковані та знищені. 10 інших монет були виявлені у 2004 році дочкою Світті в його банківському сейфі, але уряд оскаржив право власності на таку спадщину, після чого монети були доставлені на військову базу Форт-Нокс і також розплавлені. Але єдина вціліла монета опинилася в колекції Вейцмана.

20 Dollars 1933

Особистість Вайцмана як власника Подвійного орла також розкривається вперше. Sotheby's ніколи не розкривала покупця після продажу монети у 2002 році. Були припущення, що власником був Білл Гейтс або Стів Джобс. Монета виставлялася в Нью-Йоркському історичному товаристві з 2013 року до минулого місяця, але музей називав її "власністю приватного колекціонера". 

 

Британська Гвіана

Поштова марка Британська Гвіана також унікальна. Стандартна марка номіналом в 1 цент була випущена обмеженим тиражем в 1856 році та наразі існує в єдиному екземплярі. Колекціонери називають її "Принцесою філателії" та "Моною Лізою" серед марок. Відомо, що в 1920-х роках вона належала підприємцю з текстилю, який, як кажуть, перебив на аукціоні ціну короля Георга V і придбав її за $32 тис.

BRITISH GUIANA ONE-CENT MAGENTA

Вейцман викупив її у більш пізнього власника - Джона Дюпона, спадкоємця статків американського підприємця Дюпона, який придбав її в 1980 році, перш ніж вирушити до в'язниці за вбивство олімпійського борця і тренера Дейві Шульца (ця історія стала основою для фільму "Ловець лисиць" 2014 року). Як і минулі власники Британської Гвіани, Вейцман залишив на зворотному боці крихітної марки свою мітку - шпильку на підборах й ініціали.

79-річний Вайцман каже, що володіння цими трьома предметами здійснило його дитячу мрію про колекціонування. Подорослішавши, дизайнер зосередився на пошуку єдиних у своєму роді речей. Але тепер, за його словами, прийшов час будувати плани на майбутнє. 

За матеріалиами:

suspilne.media
nytimes.com
sothebys.com

 


 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки