Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Монета присвячена Міжнародному року астрономії

Монета присвячена Міжнародному року астрономії

15 червня 2009 року, Національний банк України ввів у обіг пам'ятну монету зі срібла 999 проби "Міжнародний рік астрономії".Тираж монети - до 700 штук, якість карбування спеціальний антциркулейтед.

Монета присвячена  Міжнародному року астрономії, яким ООН оголосила 2009 рік. Чотириста років тому Галілео Галілей вперше використав телескоп для дослідження об’єктів Всесвіту. Міжнародний рік астрономії – це мирна глобальна співпраця з метою дослідження загадок виникнення людства і нашого Всесвіту – тієї загальної спадщини, яка пов’язує всіх мешканців Землі. Астрономія – важлива світоглядна наука і є добра нагода усвідомити її роль у цілому в розвитку цивілізації.

На аверсі розміщено: угорі – малий Державний Герб України та рік карбування монети – 2009, під якими напис у три рядки – НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, умовне зображення Сонячної системи, у якій третя від Сонця планета – Земля виконана блакитним топазом масою 0,2 карата; на тлі орбіт – армілярна сфера, класичний астрономічний прилад, що вживали для визначення координат небесних світил, під якою півколом у два рядки напис 100 ГРИВЕНЬ.

На реверсі монети на рельєфному тлі зображено: ліворуч Галілео Галілея (угорі), стилізовану середньовічну мініатюру спостереження за зоряним небом (унизу); праворуч – одну з галактик (угорі), радіотелескоп (унизу). На дзеркальному тлі монети зображено обсерваторію (унизу) та розміщено угорі написи – МІЖНАРОДНИЙ (півколом)/ РІК, у центрі композиції – напис АСТРОНОМІЇ, у якому літеру “О” замінює планета “Сатурн”. Автор ескізів і моделей монети – Володимир Дем’яненко.

bank.gov.ua

 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки