Монета присвячена 10-річчю включенню центру Львова до реєстру ЮНЕСКО
Національний банк України 24 жовтня 2008 року вводить в обіг пам'ятну монету номіналом 10 гривень, присвячену 10-річчю внесення до реєстру світової спадщини ЮНЕСКО ансамблю історичного центру міста Львова. Перша документальна згадка про Львів датується 1256 роком, який і вважається датою його заснування. Місто немов причаровує своєю багатовіковою історією та красою. Дивовижні пам'ятки архітектури зустрічаються тут на кожному кроці і утворюють разом один з найкрасивіших історико-архітектурних заповідників Європи.
Монету виготовлено зі срібла 925 проби, якість - ‛пруф", вага в чистоті - 31,1 г, діаметр - 38,61 мм, тираж - 5000 штук. Гурт монети рифлений.
На аверсі монети зображено декоративну скульптуру Слави з фасаду приміщення Львівського Державного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької; розміщено: угорі - малий Державний Герб України, написи півколом - НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ (угорі), ДЕСЯТЬ ГРИВЕНЬ (унизу), позначення металу, його проби - Ag 925 , вага в чистоті - 31,1 (ліворуч), рік карбування монети - 2008 та логотип Монетного двору (праворуч).
На реверсі монети зображено стилізовану композицію з п'яти веж міста Львова: вежі Вірменської церкви, вежі Успенської церкви, міської Ратуші, вежі латинської Катедри, вежі Бернардинського монастиря (зліва направо), на тлі якої - герб міста та розміщено написи: угорі півколом - 10 РОКІВ У РЕЄСТРІ СВІТОВОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО, ЛЬВІВ - унизу.
Художник і скульптор - Володимир Дем'яненко.
Пам'ятна монета номіналом 10 гривень є дійсним платіжним засобом України та обов'язкова до приймання без будь-яких обмежень за її номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.
unews.com.ua