Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Монета "Рік Пацюка"

Монета "Рік Пацюка"

Національний банк так гучно розрекламував нову монету "Рік Пацюка", що "Репортерові" закортіло потримати її в руках.

Але несподівано з'ясувалося, дістати її - зась. Хоча тираж срібного п'ятигривневика - 15 тисяч. Але ні в нумізматів, ні в музеї Нацбанку, ні, тим паче, у вільному продажу монети немає. Оббігавши всю столицю, наші журналісти таки віднайшли кілька екземплярів. І спробували з'ясувати причини дефіциту.

На руках срібний Щур із діамантом лише в його авторів. Рік Пацюка - це третій п'ятигривневик із серії "Східний календар". Уже є собака та кабан. Але Пацюк у авторського тріо - братів Харуків і Володимира Тарана - вдався найкраще. За гороскопом вони ж усі Пацюки.

Насправді, якби воля авторів, не було б там тієї десятої карата діаманта. Та й Пацюк був би інший.

Володимир Таран, художник "Арт-Тріумф": "Був декор інший і десь в когось сприймалося, як черепаха, ну ради Бога, ми пішли на те, що переробили, воно, може, і на краще вийшло."

Автори попередили нас, що дістати Пацюка майже неможливо. У жодного з колекціонерів цієї монети немає. Хоча у своїй справі асоціація нумізматів авторитетна - до них навіть із Секретаріату Президента зверталися по "щурика". Та крім нацбанківських працівників - монети офіційно ніхто не міг купити.

Петро Рябченко, Асоціація нумізматів України: "Випуск монет затримується на 2-3 і більше років. Нумізматика в занепаді, до колекціонерів монети не доходять, вийшли 9 монет, які об'явлені у продаж і жодна з них не пішла в обіг, вони десь, на чорний ринок з'являються, але в продажу їх немає."

Навіть у музеї Нацбанку монети ще не виставили. У Нацбанківських магазинах знімати не дозволили. Мовляв, першу порцію "пацюків" уже розпродали.

Петро Рябченко, Асоціація нумізматів України: "Відверто брешуть, ніде ні в одному кіоску не продавалася монета "Щур"."

У Нацбанку заспокоюють - почекайте. Не встигаємо відкарбовувати. І запевняють - 15-ти тисячного тиражу вистачить на всіх.

Тамара Лошманова, Управління експертизи, захисту грошей і нумізматики: "Десь у 20 числах вона з'явиться у вільному продажу. Кінець року ознаменувався випуском позапланових монет, тому трошечки не встигаємо, тому треба трошечки почекати."

А поки що дифіцит та ажіотаж. Нумізмат Петро Рябченко відіслав нас по "Пацюка" хіба на чорний ринок - але там монета вже коштуватиме значно дорожче, ніж 258 гривень, які встановив Нацбанк. Або порадив купити собі російського щура. Каже, він доступніший. Як і монети інших країн. Навіть білоруси та казахи більше радують, аніж український монетний двір.

novy.tv


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки