Магазин Антиквар Львівська історія пігулок «Od bolu glowy»
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Львівська історія пігулок «Od bolu glowy»

Львівська історія пігулок «Od bolu glowy»

Пігулки «Od bolu glowy»в радянські часи виробляли у Львові. Про такий цікавий факт можна дізнатися, оглянувши  музейну експозицію фармацевтичного заводу «Галичфарм». Адже колектив підприємства більше року збирав унікальні експонати, пов'язані з його, більш ніж сторічною історією.

А відлік історії цього фармапідприємства починається в 1911 році, коли на вул. Фургальського (тепер - вул. Опришківська) була побудована фармацевтична фабрика «Лаокоон», яка почала масове виробництво ліків за традиційними технологіями. Наприкінці кінці 30-х років фабрика була націоналізована, а пізніше реорганізована в Львівський хіміко-фармацевтичний завод, після чого підприємство почало активно розвиватися і модернізуватися.

Серед експонатів музею можна побачити лікарський  посуд з оригінальними паперовими етикетками півторастолітньої давнини, які використовувалися в аптеці «Під золотою зіркою» на вулиці Коперника. Саме цей старовинний аптечний заклад пов'язують з витоками створення підприємства, яке в подальшому стало «Галичфармом».

А серед експонатів, що представляють історію вже промислово розвиненого підприємства за радянських часів, відвідувачі музею побачать таблетки «Od bolu glowy», які тут виготовляли в 70-90-х р. р. для експорту в Польщу. Адже за часів Радянського Союзу саме  Львову було поставлено завдання відтворити довоєнні  ліки «Od bolu glowy» польської фармакоманії Польфа. Таблетки «Od bolu glowy» були дуже популярні серед поляків. У ті часи вони продавалися в Польщі крім аптек, ще й у звичайних маленьких кіосках, наприклад, там, де продавалася преса. У побуті поляки ці таблетки називали «Од Булю  Глови з кугуцікем» (пол. Kogucik - півник), так як на упаковці було зображення маленького червоного півника. Львівське підприємство відтворило хімічний  склад цих пігулок, організувало і налагодило їх виробництво у промисловому масштабі. А на упаковці замість червоного півника з'явився червоний хрестик. Пізніше такі таблетки в народі вже називали «Од Булю Глови з кшежікем» (пол. Krzyżyk - хрестик). Загальний випуск цих препаратів в ті часи на  рік становив 200 - 230 млн. упаковок щорічно. Завод виробляв їх аж до початку 90-х.

Як зазначає виконавчий директор «Галичфарм» Олександр Блонський: «На цих стендах ми хотіли відтворити той досвід, який ми отримали, підтримуємо і розвиваємо». Також він додав, що за останні 10 років, коли підприємство знаходиться у складі Корпорації «Артеріум», тут багато що змінилося. На сьогодні «Галичфарм» сертифікував всі свої види продукції за міжнародними стандартами і провів повну модернізацію всіх своїх виробничих дільниць.

У свою чергу, декан фармацевтичного факультету медичного університету ім. Д. Галицького, Богдан Громовик підкреслив роль нового Музею не лише для міста, а й для Західного регіону України в цілому: «У Львові є знаменита на всю Україну та за її межами найстаріша в Європі аптека-музей. І мені дуже приємно, що тепер у нашому древньому місті з'явилася ще й експозиція, яка наочно допоможе показати відвідувачам історію фармацевтичної галузі». Він висловив сподівання, що музей буде користуватися популярністю не тільки серед студентів профільних вузів, а й серед городян і численних польських туристів.

 

Ігор Галущак

 

prostir.museum


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 29
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки