Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Кращою монетою року стала монета «Хрещення Київської Русі»

Кращою монетою року стала монета «Хрещення Київської Русі»

Національний банк України підбив підсумки конкурсу «Краща монета року». Кращою стала монета «Хрещення Київської Русі».

Як передає кореспондент УНІАН, конкурс проходив у два етапи. На першому було представлено понад 40 монет, для участі у другому відібрали чотири. Окрім переможця, в четвірку кращих увійшли "Ластівчине гніздо", "Благовіщення" і "Тисячоліття монетокарбування в Києві".

За словами виконавчого директора з питань готівково-грошового обігу НБУ Олега ДАЩЕНКА, в Україні налічується від 800 тис. до 1,5 млн. нумізматів. Нацбанк на сьогодні не закриває внутрішній ринок з випуску нумізматичних монет. «Ми відмовляємо іноземним контрагентам, що займаються цим питанням (купівлею пам`ятних монет, які випускає НБУ - УНІАН), у продажу. Ми даємо тільки ту кількість монет, щоб представити себе на ринку. Ми не закриваємо внутрішній ринок», - зазначив представник Нацбанку.

Крім того, О.ДАЩЕНКО повідомив, що на сьогодні вже розробляється ідея організації в Україні міжнародних конкурсів з визначення кращих монет.

Як повідомляв УНІАН, у вересні 2008 року Національний банк України ввів в обіг пам`ятну монету «Хрещення Київської Русі», яка продовжує серію монет «2000-річчя Різдва Христового» номіналом 5 і 100 гривень.

П`ятигривнева монета виготовлена з нейзильберу, якість чеканки - спеціальний анциркулейтед, маса - 16,54 г, діаметр - 35 мм, тираж - 45 тис. штук, група монети - рифлена. Стогривнева монета виготовлена зі срібла, якість чеканки - спеціальний анциркулейтед, маса - 1 кг, діаметр - 10 см, тираж - до 800 штук, група монети - рифлена.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, по колу на фоні стилізованого орнаменту - напис: «Національний банк України» (вгорі), "Сто гривень" (внизу), між ними рік чеканки монети 2008 (праворуч).

На монеті зі срібла позначено метал і його пробу - Ag 999, маса в чистоті, логотип Монетного двору Національного банку України (ліворуч). У центрі монети в колі, створеному зі стилізованого проміння, розміщено хрест і написи півколом: "Православ'я" (вгорі), "Із Києва по всій Русі" (внизу).

На реверсі монети зображено багатофігурну композицію хрещення, під якою напис: "988/Рік", вгорі півколом напис - «Хрещення Київської Русі».

Автор ескізів монет - Святослав ІВАНЕНКО, автори моделей - Володимир АТАМАНЧУК і С.ІВАНЕНКО.

 

consumers.unian.net


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки