Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Копію Прокламації про скасування рабства в США продадуть на аукціоні

Копію Прокламації про скасування рабства в США продадуть на аукціоні

"Сотбіс" виставить на торги за 1,5 млн доларів копію Прокламації про скасування рабства в США. Копію історичної Прокламації про скасування рабства в США, що належала покійному Роберту Кеннеді, виставляє на торги аукціонний дім "Сотбіс". Президент США Авраам Лінкольн підписав її 1 січня 1863 року, оголосивши негрів, які проживали на території південних штатів, "відтепер і навіки вільними".

Свого часу Роберт Кеннеді придбав її в 1964 році на аукціоні "Сотбіс" за 9,5 тис доларів. Тепер вдова колишнього міністра юстиції і сенатора США, який загинув від кулі вбивці в 1968 році, розраховує отримати за нього 1,5 млн доларів.

За інформацією "Сотбіс", спочатку було надруковано 48 копій Прокламації. Всі вони були підписані Лінкольном. З них, на думку істориків, збереглося близько половини.  14 перебувають у державних установах, а ще від 8 до 10 - в приватному володінні. Оригінал прокламації зберігається в Національному архіві США.

Примірник, придбаний Кеннеді, довгі роки красувався в рамці на стіні в його особняку в місті Маклін.

Нагадаємо, що скасування рабства вважається головною заслугою 16-го президента США. Підписана ним прокламація дала поштовх прийняттю поправки до американської конституції 1865, яка повністю звільнила американських рабів.

 

tsn.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки