Книжковий антикварний ринок
Незважаючи на нещодавню фінансову кризу і те, що економісти незабаром пророкують новий спад економіки, антикварний ринок як і раніше не здає своїх позицій. Багато інвесторів задумалися про вигоду вкладання грошей в антикваріат, але фахівці стверджують, що це як і раніше прекрасна можливість вдало вкласти кошти і в майбутньому отримати прибуток. Чималу частину всього антикварного ринку становить торгівля книгами.
Антикварна книга, на відміну від живопису, відноситься до категорії, яка має досить високу стабільністю при порівняно низькій ліквідності. Букінистика - це той актив, який дає можливість нехай і не швидко, але дуже вигідно як вкладати, так і виводити серйозні кошти. На сьогоднішній день продаж одного зі старовинних фоліантів може вимагати істотних витрат часу, адже для того, щоб здійснити її і взагалі працювати на ринку, необхідно володіти певними знаннями щодо ціноутворення, вміти визначити хоча б приблизно вартість тієї чи іншої книги, входити в круги потенційних покупців і продавців.
Досить велику перевагудає сучасний світ з розвитком інформаційних технологій - сьогодні в Інтернеті можна не тільки розмістити рекламу, але і заходити на спеціальні букіністичні форуми, шукати потрібну інформацію, продавців, покупців, налагоджуючи зв'язки і отримуючи досвід, знання. Також можна скористатися послугами професійних дилерів, але вони обов'язково тягнуть за собою ряд додаткових витрат, які пов'язані з премією, оцінкою, реставраційними роботами. Особливо небезпечно працювати з дилером, якщо клієнт взагалі не розбирається в антикваріаті і цінності книг зокрема - можна втратити величезний прибуток через нечесність фахівця.
Незважаючи на безліч труднощів, старовинні книги, як і раніше залишаються прекрасною можливістю вдало вкласти гроші і отримати чималий прибуток. Хоча, в даному випадку інвестиції припускають термін як мінімум півстоліття, щоб книга дійсно стала цінною. Як правило, ціни на ті чи інші видання ростуть повільно, але неухильно - в даному випадку час є прекрасним помічником. Так, відомі випадки, коли збори томів купувалися за кілька сотень доларів, а по закінченні десятиліть продавалися вже за сотні тисяч і навіть мільйони. У середньому, вартість того чи іншого видання за одне десятиліття збільшується в 8-9 разів.
Ринок антикварних книг є досить консервативним і практично не піддається впливу ні сучасних інформаційних технологій, ні піару, моди і т.д. Він має на увазі особисту зацікавленість і терпіння. Тому ні економічна криза, ні інші складності, що впливають на весь світ. Єдине, що пророкують фахівці - так це те, що якщо світ потрясе дійсно серйозна криза в економіці, на ринок можуть вийти видання середньої вартості, які будуть продавати не дуже багаті колекціонери, які бажають виручити за книги гроші для ведення гідного способу життя. Що стосується дуже дорогих видань, то вони будуть з'являтися на аукціонах з колишньою періодичністю і ажіотажу не передбачається.
knig.org.ua