Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Живопис ХІХ ст. презентував бердянський музей у Маріуполі

Живопис ХІХ ст. презентував бердянський музей у Маріуполі

Стало доброю традицією творче співробітництво Маріупольського і Бердянського художніх музеїв. На цей раз - в гостях у маріупольців живописні та графічні твори митців другої половини XIX ст. з фондів Бердянського музею ім. І. Бродського на спільній виставці, присвяченій 175-річчю з дня народження А.І. Куїнджі.

На виставці демонструється понад 70 творів мистецтва іменитих художників - сучасників великого майстра світла - які формували вкуси та почуття прекрасного не одного покоління. Серед полотен подані картини М. Дубовського, В. Маковського, К. Маковського, А. Васнецова, М. Богданова-Бельського, М. Фешина, С. Жуковського, Л. Туржанського, П. Петровичева та інших відомих авторів, близьких до А.І. Куїнджі своїми естетичними ідеалами та творчими методами. Їх поєднував час. Багато з них, як і А.І. Куїнджі, були членами Товариства пересувних художніх виставок, а пізніше склали ядро Товариства художників ім. А.І. Куїнджі.

Родзинкою виставки став оригінал твору А.І. Куїнджі - ескіз картини «Веселка», написаний славнозвісним художником на початку 80-их років XIX ст.

Ще один акцент виставки - твори учнів А.І. Куїнджі Г. Калмикова та В. Зарубіна. Вони дають можливість розповісти відвідувачам музею про могутній педагогічний дар Куїнджі, про художню школу майстра та віддану, взаємну любов між вчителем та учнями.

Графіка представлена творами В. Серова, О. Степанова, О. Ісупова, І. Крамського. На виставці можна побачити і офорти з останнього ретроспективного альбому І. Шишкіна, виданого ще за життя майстра. Офорти митця відрізняє тонке знання природи, прекрасний та вірний малюнок, довершена техніка. Ці графічні листи з зібрання Маріупольського краєзнавчого музею експонуються вперше.

Формат виставки дає загальне уявлення про розвиток школи живопису та графіки на рубежі сторіч. У контексті подібної виставки твори становляться ближче та доступніше для розуміння, у ряді випадків простежується могутній вплив Куїнджі на формування естетичних ідеалів митців цього часу.

Виставка чекає глядачів до середини березня 2016 року.

 

prostir.museum

 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки