Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Іван Марчук. Дорога додому

Іван Марчук. Дорога додому

Київська художня галерея «Мистецька збірка» запрошує Вас на персональну виставку художника Івана Марчука за адресою: вул. Терещенківська, 13 (вхід в арку, 2-й двір).

Народний художник України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка Іван Марчук народився 12 травня 1936 в с. Москалівка, Лановецького району, Тернопільської області. Понад з 4000 творів і з понад 80 персональних виставок складається доробок художника. Картини Івана Марчука знаходяться на всіх континентах, окрім Антарктиди. 1989-2001 рр. - мешкав у Австралії, Канаді, США.

Іван Марчук є засновником нових стилів у мистецтві, зокрема "пльонтанізму". Це назва, яку митець жартома дав своєму стилю. Вiд слiв «плести», «пльонтати»: картини нiби створенi з клубочкiв чудернацьких ниток. Стиль майстра справдi не пiддається жодним хитромудрим класифiкацiям. Належнiсть свою до будь-якої з них вiн вiдкидає. Про свою творчість художник говорить: «Іноді мені на виставках кажуть про мої роботи, що такого ще ніколи не бачили, а я кажу - коли б ви таке бачили, то не бачили б мене.»
Митець ділить свою творчість на 10 періодів: «Голос моєї душі», «Цвітіння», «Пейзажі», «Портрет», «Кольорові прелюдії», «Нові експресії», «Біла планета 1», «Біла планета 2», «Виходять мрії з берегів», «Погляд у безмежність». Твори кожного періоду відрізняються за стилем та малярською манерою. Замість звичайного мазка він винайшов спосіб нанесення на полотно найтонших цівок кольору, що створює дивовижне мереживо, завдяки якому досягає неймовірного світіння й відтінків кольору.
2006 року Міжнародна академія сучасного мистецтва у Римі прийняла Івана Марчука до лав «Золотої гільдії» та обрала почесним членом наукової ради академії. Це перший випадок визнання українського художника інституцією такого високого рівня. Сьогодні «Золота гільдія» нараховує 51 художника з усього світу.

У жовтні 2007 року І. Марчук був включений до рейтингу «Сто геніїв сучасності», що був складений всесвітньою консультаційною компанією "Creators Synectics" та опублікованому щоденною британською газетою "Daily Telegraph" 31/10/2007. На формування рейтингу впливали: роль в зміні системи поглядів, суспільне визнання, сила інтелекту, досягнення та культурна значимість кожного з кандидатів. Марчук посів 72-гу позицію.

На виставці у галереї «Мистецька збірка» буде представлено цикл пейзажів І. Марчука.

Виставка працює з 3 листопада по 17 листопада 2010 року на період цієї виставки галерея працює без вихідних з 11:00 до 18:00

 

prostir.museum


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 136
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки