Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Інвестиції в антикваріат: прибуток для терплячих

Інвестиції в антикваріат: прибуток для терплячих

Жоден антиквар не займається інвестиціями в антикваріат так активно, як гравці фондового ринку, вважають керівники антикварних галерей і аукціонних будинків. Причому за останні півтора роки приватні особи стали інвестувати в предмети антикваріату - набагато частіше, ніж банки і великі компанії.

Багато відомих сьогодні інвесторів починали з нуля: консультувалися з фахівцями, відвідували антикварні магазини та ярмарки, визначаючи для себе стиль, в який їм цікаво було інвестувати свої кошти. Серед людей, що інвестують в антикваріат і сучасне мистецтво, є колишні фінансові аналітики, трейдери і навіть математики. Вони оцінили переваги цього бізнесу, який дозволяє не лише заробляти, але і постійно знаходитися в оточенні прекрасного!


ІНВЕСТИЦІЇ В АНТИКВАРІАТ.  ЯКИЙ РИЗИК ІНВЕСТІЦІЙ В АНТИКВАРІАТ?

Інвестиції в антикваріат - це велика небезпека і це також проблема. Як вважають дилери і власники антикварних галерей, останнім часом стали набагато грамотніші не лише продавці, але і покупці: вони не ризикують набувати антикваріат. У речі, достовірність яких не підтверджена - вони в них не вкладають свої інвестиції.с Єдиний спосіб уникнути підробок антикваріату - уважно перевіряти документи на антикваріат і користуватися послугами інвестиційного консультанта - антиквара. Антикваріат колекційного рівня завжди продається з сертифікатом - експертним висновком фахівців-антикварів. До того ж всі салони, антикварні галереї та аукціонні будинки мають власних інвестиційних консультантів-антикварів. Більшість експертів по інвестиціях в антикваріат - колишні або діючі музейні працівники. Як правило, вони спеціалізуються на конкретному напрямі - живопис, вироби з металу і так далі.


ІНВЕСТИЦІЇ В АНТИКВАРІАТ. СТРАХОВА ОЦІНКА ВАРТОСТІ ІНВЕСТИЦІЙ В УКРАЇНІ.

Основна проблема інвестування в антикваріат в Україні полягає в тому, що питання проведення оцінки інвестиції в антикваріат сьогодні недостатньо врегульовано законодавчо. Неясно, хто може бути оцінювачем, які до нього повинні пред'являтися кваліфікаційні вимоги і так далі Адже це питання дуже важливе, оскільки вартість такого майна може досягати шестизначних цифр і звичайно ж це прекрасні інвестиції.

Ще одна з причин прохолодного відношення страховиків до проблем інвесторів-колекціонерів - більшість власників раритетів доки не в змозі прийняти адекватні заходи для забезпечення безпеки своїх антикварних скарбів.

Ряд компаній все ж примудрилися знайти спосіб кваліфіковано оцінювати інвестиції в антикваріат. Визначення страхової суми цінностей зазвичай проводиться сертифікованими експертами: по каталогу, за аукціонною ціною або шляхом порівняльного аналізу. Враховується період створення виробу, приналежність до певних історичних епох, участь в престижних виставках, наявність оригінальних гравіювань майстрів та інше. При цьому сама експертиза антикварної речі проводиться поетапно. При встановленні ціни інвестиції в антикваріат, один із основних чинників - достовірність і вік речі. Вони визначаються за допомогою вивчення складу фарби антикварної речі, наявності тріщин (якщо йдеться про картинах), складу глини, металу і так далі. І тільки тоді, з врахуванням стану речі, встановлюється її ціна. Другий спосіб підтвердити вартість майна - чек з магазина, де купувалася річ, або документи з аукціонних продажів.

Коли етап оцінки благополучно пройдений, власник майна і страховик переходять до наступного етапу - вивчення умов, в яких зберігаються цінності. Не слід думати, що компанії тривожаться виключно про засоби безпеки, які повинні перешкодити викраданню раритетів антикваріату (сейфах, сигналізаціях і так далі). Не меншу увагу страховики приділяють і таким фактам, як місцерозташування антикварної речі в будинку інвестора, мікроклімат в приміщенні і так далі Наприклад, якщо виявиться, що в квартирі дуже висока вологість, що може негативно позначитися на картинах, книгах, меблях, компанія може взагалі відмовитися їх страхувати, або ж пропише в договорі відповідні обмеження. Так, багато компаній обумовлюють в полісі, що якщо в приміщенні дуже висока вологість (із-за дефектів в будівництві або по інших причинах), псування цінного інвестиційного майна унаслідок грибка або цвілі підлягати компенсації не буде.


ІНВЕСТУВАННЯ В АНТИКВАРІАТ - ДУЖЕ ВИГІДНЕ ВКЛАДЕННЯ.

Інвестиції в старе - означає інвестиції в надійне. Інвестиції в антикваріат вважаються одним з найбільш вигідних вкладень: ринок досить розвинений, основні правила гри на нім визначені. До того ж у покупця є упевненість: придбана річ не знеціниться, що легко може статися з предметом сучасного мистецтва. Антикварні цінності і полотна старих майстрів личать для довгострокових вкладень. За даними міжнародного каталога мистецтва Hislops 2003 Price Guide, за період з 1997 по 2002 рік деякі інвестиції в антикваріат перевищили 700%.

Початкуючому інвесторові, швидше за все, доведеться зайнятися чимось менш цінним, наприклад - антикварними банківськими акціями. Приватні інвестори особливо часто набувають старовинних антикварних предметів, коли інші інструменти інвестиції вже не дають високих доходів.

Як вважають антиквари, людям подобається робити інвестиції в те, що вони можуть поторкати руками.

Дмитро Гладун

investcentre.net 


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 137
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки