Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Годинникики, що йдуть понад 200 років

Годинникики, що йдуть понад 200 років

Севастопольський Художній музей вирішив вперше показати глядачу деякі унікальні екземпляри зі своєї колекції старовинних годинників, що знаходяться у фонді, а також гобелени, які були створені у другій половині XVIII - на початку XX століття. Окремі з них зроблені найвідомішими майстрами і тому сьогодні вважаються раритетами.


На виставці експонується колекція старовинних годинників відомого французького майстра Осмонді. Так, у камінного годинника під назвою "Жертвоприношення амуру" є аналог тільки в Музеї декоративного мистецтва в Парижі. Є годинники, які належать відомим французьким фірмам тих часів - "Брати Жапі" та "Венсент і КО".


Але, за інформацією головного хранителя музею Галини Лесич, в результаті останніх досліджень вчених з'ясувалося, що деякі з унікальних творінь зроблені не французькими майстрами, як вважалося раніше, а нашими співвітчизниками, що надає цим предметам мистецтва особливої історичної цінності. Особливість колекції в тому, що є годинники, які взагалі існують у світі в єдиному екземплярі.
- Аналогів деяких годинників я ніде не зустрічала, навіть у довідниках, - стверджує головний хранитель музею Галина Лесич. - В них є тільки екземпляри нашого музею.


Унікальність колекції ще й в тому, що більшість старовинних годинників, які були зроблені понад 200 років тому, знаходяться в робочому стані і показують точний час. І в тому, що такі екземпляри збереглися саме в Севастопольському музеї, є безпосередня заслуга його працівників.


- Деякі з годинників хотіли мати в себе Ермітаж та музей в Павловську, що поблизу Санкт-Петербурга, - каже Галина Лесич.
Про ціну деяких екземплярів експерти вважають краще не говорити, тому що вже в ті часи, коли ці годинники були зроблені, декілька таких творінь могли коштувати чималого маєтку.

 

fleet.sebastopol.ua


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 136
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки