Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Гетьманський прапор

Гетьманський прапор

10 вересня 2008 року у м. Кракові Республіки Польша відбулася передача відреставрованого гетьманського прапора Івана Мазепи українській делегації.

Проект здійснено під почесним патронатом Прем`єр-Міністра України Юлії Тимошенко, яка ініціювала проект реставрації прапора під час відвідування Харківського історичного музею у серпні 2007р. Практичну реалізацію проекту здійснено Фондом інтелектуальної співпраці "Україна - ХХІ століття" (Голова Ради Фонду - народний депутат України Богдан Губський).

Надзвичайна цінність цієї пам'ятки полягає в тому, що це є одне з трьох збережених гетьманських знамен. Два інших: Богдана Хмельницького у Стокгольмі (Військовий музей), Данила Апостола у Москві (Палата зброї Московського кремля). Цей прапор протягом XVII ст. майже півстоліття символізував найвищу козацьку владу в Україні і є винятковим свідком її історії.

Гетьманський прапор Івана Мазепи, який нині зберігається в Харківському історичному музеї, був виготовлений у Палаті зброї Московського Кремля в 1686-1688 рр. Сорок два роки - майже півстоліття - з 1688 до 1730 рр. він уособлював найвищу державну владу у Гетьманщині за панування Івана Мазепи, Івана Скоропадського, Данила Апостола.

До реставрації гетьманський прапор перебував на останній стадії руйнації. Реставрація прапора виконана у Національному музеї у Кракові з вересня 2007 - до вересня 2008 рр. і була здійснена в рамках підготовки до великої виставки „Україна - Швеція: на перехрестях історії (XVII-XVIII ст.)", що відкриється у Києві восени цього року. Наукова школа реставрації тканин одного із найстаріших музейних закладів Центрально-Східної Європи має великий фаховий авторитет далеко поза межами Польщі.

Глибоко символічно, що реставрація прапора здійснена через 320 обрання Івана Мазепи гетьманом України та 300 річчя його воєнно-політичного виступу. Останній за словами Вольтера показав, що "Україна завжди прагнула бути вільною".

Після реставрації гетьманський прапор буде представлений на міжнародній виставці "Україна - Швеція: на перехрестях історії (XVII - XVIII ст.)", яка відкриється 1 жовтня 2008 р. у Національному музеї історії України і буде присвячена 300-літтю україно-шведського союзу.

unian.net


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки