Магазин Антиквар Енді Уорхол став найприбутковішим художником 2012 року
 
    
 

Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Енді Уорхол став найприбутковішим художником 2012 року

Енді Уорхол став найприбутковішим художником 2012 року

 Згідно з базою даних Artnet (ART), за 12 місяців твори художника були продані на суму 380,3 мільйона доларів.

Таким чином Уорхол витіснив з першої позиції Чжан Дацяня, за підсумками 2011 року відібрав лідерство у Пікассо. Рік тому китайський живописець приніс аукціонам понад 506 мільйонів доларів, а в кінці 2012 року опинився лише на четвертому місці з результатом близько 240 мільйонів.

У нинішньому рейтингу ART другу позицію займає Пікассо з 334,7 мільйона доларів, який хоч і піднявся з четвертого рядку, зате втратив у прибутку - в 2011 році він виручив 366 000 000. У минулому році іспанський художник упустив і звання найдорожчого автора на аукціонах - новий рекорд встановив Едвард Мунк, чий «Крик» був проданий за 119,9 мільйона доларів.

На третьому місці ART виявився німецький сучасний художник Герхард Ріхтер, який заробив для аукціонів 298,9 мільйона доларів, що на 48% більше, ніж у 2011 році.

Як зазначає Bloomberg, все коли-небудь зроблені угоди за творами Ворхола сумарно оцінюються в 2,9 мільярда доларів. Тоді як продажі творів Пабло Пікассо досягають п'яти мільярдів.

Енді Ворхолу вдалося очолити список ART, оскільки в 2012 році фонд, створений після смерті художника, почав розпродавати колекцію його творів. Всього фонду до початку продажів належало близько 4 тисяч одиниць. У 2013 рік торгує роботами Уорхола продовжаться, зокрема, перші онлайн-аукціони призначені на лютий.

Рейтинг продемонстрував, що інтерес китайських колекціонерів та арт-дилерів до художників-співвітчизникам в 2012 році почав падати, що вплинуло на погіршення позицій китайських авторів в рейтингу. На світовому ринку найбільший попит був зафіксований на твори західних післявоєнних і сучасних авторів. У листопаді 2012 року аукціони Sotheby's, Christie's і Phillips de Pury, присвячені післявоєнному і сучасному мистецтву, принесли сумарно 1,1 мільярда доларів. Торги Sotheby's і Christie's в цій категорії стали найприбутковішими за всю історію.newsme.com.ua

 


 
Як Ви зберігаєте свою колекцію монет?
Всього голосів: 40
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+ 38 (0352) 23-59-55  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки