До сторіччя музею – зал Пінзеля
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку пейзажу.
На ній представлені 38 пейзажів відомих тернопільських та українських художників: Івана Хворостовського, Сергія Львова, Володимира Сидорука, Миколи Глущенка, Олександра Шатківського та інших. В основному це картини 60-70 років минулого століття. Найдавніша - «Місячний пейзаж» Яна Мікульського - датується 1904-им роком. Виставка відкрилася напередодні сторічного ювілею музею. Його засновано 13 квітня 1913 року товариством «Народна школа» і мав назву «Подільський музей». Нині у фондах краєзнавчого музею 184 тисячі експонатів, чимало з них збереглося з початку його заснування. Головні торжества з нагоди ювілею відбудуться у травні: урочиста академія, всеукраїнська науково-практична конференція, а ось цікаві вернісажі заплановано до кінця року. Це, зокрема, виставки натюрморту, жіночих прикрас, українського рушника, народного костюма... Напередодні Великодня свої доробки у музеї демонструватимуть народні майстри Львівщини.
Як розповів «Голосу України» директор музею Степан Костюк, до 20 травня планується відкрити зал Іоанна Георга Пінзеля. Наразі художники Андрій Чернець та Степан Мамчур працюють над його оформленням у стилі ХУІІІ століття. Вони мають намір відтворити атмосферу, у якій жив і творив всесвітньо відомий скульптор. Роботи Пінзеля нещодавно повернулися з виставки у Луврі, яка мала величезний успіх. Реставратори з Києва, які привезли їх у Тернопіль, відзначили, що тут створено найкращі умови для їх зберігання.
Але ми хочемо, щоб їх побачили якомога більше відвідувачів, - каже Степан Костюк, - адже не кожен музей може похвалитися такими шедеврами. У залі буде представлено десять робіт великого майстра: шість скульптур, два рельєфи і дияконські ворота. Кожна з них матиме гарну підставку та індивідуальне підсвічення. Головне, що ми знайшли меценатів, які готові профінансувати роботи з облаштування залу Пінзеля.