Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Десятидоларова монета продана за 5 мільйонів

Десятидоларова монета продана за 5 мільйонів

Пам'ятна золота монета 1834 року номіналом в 10 доларів в четвер була продана на аукціоні за 5 мільйонів доларів, повідомляє AP.
До теперішнього часу, розповіли представники аукціонного будинку Albanese Rare Coins, який проводив торги, збереглося всього чотири таких монети, що спеціально карбовали на прохання президента США Ендрю Джексона, для подарунків розділам країн Азії. Всі екземпляри цієї монети знаходяться в приватних колекціях. Покупець і продавець побажали зберегти своє ім'я в таємниці, проте відомо, що обидва вони є жителями північного заходу США і захоплюються колекціонуванням монет з раннього дитинства.
золота монетаПредставники Albanese Rare Coins повідомили, що за останні роки власників інша монета з цієї серії двічі поміняла власника. Причому з кожною подальшою операцією її ціна зростала. Так в 2003 році раритет нумізматики пішов з торгів за 1 мільйон доларів, а опісля два роки ця ж монета була продана за 2.47 мільйона доларів.
Колекційну цінність монеті додає не тільки її рідкість, але і неправильна дата, вказана на аверсі. Відомо, що монету карбували в 1834 році, проте на ній позначена інша дата – 1804 рік. Така розбіжність пов'язана з тим, що до 1834 року, коли Джексону знадобилися ці монети для подарунків лідерам азіатських країн, їх вже офіційно перестали чеканити, проте для президента було зроблено виключення і задіяні форми для відливання старого зразка.
Передбачалося, що золоті десятидоларові монети будуть вручені розділам Японії, Китаю, Сіаму (сучасний Таїланд) і Маската (сучасний Оман), проте подарунок дійшов лише до двох одержувачів. Кур'єр, який віз дві останні монети, помер, не діставшись до місця призначення.

ua.museum-of-money.org


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 132
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки