Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Британський торговий долар

Британський торговий долар

 

Британський торговий долар - одна з найпопулярніших монет серед колекціонерів. Привертає вона увагу не лише своїм оригінальним дизайном, що поєднує в собі британські традиційні мотиви та східні традиції, а й історією виникнення.

Карбування британського торгового долара розпочалося у 1895 році. Монета повинна була витіснити мексиканський песо, американський торговий долар, а також монети інших країн з грошового обігу східних британських колоній. Проба і вага збігалися з характеристиками срібного гонконзького долара, що карбувався у 1866-1868 роках, схожим було й оформлення одного боку монети з написами китайською та малайською мовами.

На відміну від аналогічних монет США та Японії на британському доларі не було слова «TRADE» («Торговий»). Монети карбувались на монетних дворах у Бомбеї та Калькутті (позначення монетного двору - B та C, відповідно), а у 1925 та 1930 роках і у Лондоні (без позначення монетного двору). Англійський торговий долар використовувався при торгівлі з Китаєм: дзвінка монета надходила в якості оплати за чай, шовк та фарфор.

При розробці дизайну, традиційний портрет правлячого монарха, що зображався на всіх англійських монетах, було замінено на зображення Британії - персоніфікованого символу Великої Британії. На монеті вона змальована у вигляді жінки, в грецькому шоломі та одязі, тримаючи в одній руці тризуб, а в іншій - англійський щит. Жінка стоїть на березі, а на задньому фоні картинку завершує зображення торгівельного корбаля з напнутими вітрилами. Чи не найкраща ілюстрація Англії як великої морської держави.

Зворотній бік оформлено у східному стилі: викарбувано арабеска з китайськими символами, які позначають довголіття, та номіналом монети на двох мовах - китайській і малайській (згадуємо срібний гонконзький долар).


Випускались в обіг через банки Гонконга, Сінгапура, Пінанґа й Шанхаю.
У 1935 році карбування британського торгового долара було припинено, а 1 серпня 1937 року він втратив статус законного платіжного засобу.

 

British Trade Dollar

фото - Heritage Auctions


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 136
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки