Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


Аверс монети

Аверс - лицьова сторона монети (просторічна назва - "орел"), протилежна реверсу. На аверсі сучасних європейських монет звичайно розміщується герб держави або портрет правителя.

В спеціальный літературі досі немає єдиної точки зору відносно правил встановлення лицьової сторони монети, але загальновживаним в сучасних монетних каталогах є визначення аверсу за наступними ознаками (за зменшенням важливості):

  1. Державний герб, емблема і т. ін. При цьому, якщо на обох сторонах монети зображені герби - то за аверс приймається та, на якій зображений герб, більш високий за рангом та становищем. Наприклад, на монетах португальских колоній на аверсі звичайно зображено герб Португалії, а на реверсі - герб колонії.
  2. Портрет голови держави, монетного сеньору або іншого володаря монетної регалії.
  3. Легенда з назвою країни або території.
  4. Легенда з ім'ям володаря монетної регалії.

Якщо монета не відповідає жодному з перерахованих критеріїв, від встановлення авресу керуються суб'єктивною думкою, або взагалі його не встановлюють.

Аверс античних монет відображав релігійно-правові уявлення свого часу, і тому найчастіше на ньому було зображення голови божества, шанованого в даному місті, а також емблеми міста (наприклад, черепаха - на о. Егіні, Пегас - у м. Коринфі). В епоху еллінізму на аверсі, як правило, розміщувався портрет правителя держави. На ранніх римських денаріях на аверсі було зображення богині Роми, але вже наприкінці II ст. до н. е. з'явилась велика кількість монет з різними зображеннями на лицьовому боці. Зате на імператорських золотих, срібних і мідних монетах вже постійно розміщувався портрет імператора.

Аверсом середньовічних і монет нового часу прийнято вважати той бік монети, зміст штемпеля якого визначав правові підстави карбування символу (емблеми, герба) правителя, за якого вона була випущена.

На лицьовому боці європейських монет новітнього часу звичайно розміщено символ республіки, якщо в країні республіканський лад, або портрет правителя, коли це монархія. Але частіше на аверсі бачимо герб держави, на зворотньому боці - номінал.

wikipedia.org  


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 134
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки