Гроші - це свобода,
викувана із золота

Е.М. Ремарк

Скриня


ГоловнаСтатті для колекціонерів→ Антикварні годинники

Антикварні годинники

На рубежі XIV і XV вв. часто почали зустрічатися виготовлені повністю із заліза кімнатні годинник. По своїй схемі і конструктивним елементам відрізнялися лише не набагато від великого баштового годинника.
Установка годинника на стінних консолях відноситься до готичної епохи. Пізніше дерев'яна консоль стала складовою частиною корпусу годинника і підюиралася під стиль і орнамент.

Кімнатний годинник грав найважливішу роль в інтер'єрі. Він були частиною цілого внутрішнього ансамблю, в якому всі деталі меблювання повинні були бути виконаними у відповідністі з пануючим на той час стилем.


Найбільші майстри прикладного мистецтва, такі як А.-Ш. Буль, Же. Каффієрі, П. Гутьер, П.-Ф. Томір, А. Равріо, В. Бенеман, Д. Рентген, займалися також і художнім оздобленням годинника. Вони працювали по власних моделях і виготовляли годинник в одиничному екземплярі. Лише пізніше, з кінця 18 століття, зустрічаються повторення найвдаоіших зразків.

Форма камінного і настільного годинника різноманітна, вона змінювалася залежно від художніх смаків і призначення. З настанням епохи бароко проникли в годинникову справу особливі форми корпусів.

Годинник в стилі "Буль", Франція, 40-і рр. XIX ст.  

Годинник «Буль»

Годинник «Буль» зазвичай масивний і монументальний. Їх механізми розміщали у футляри чорного дерева, інкрустовані міддю і черепахою, - так звана «техніка буль». Ця техніка набула широкого поширення в 17 столітті. Вона застосовувалася і пізніше вже не тільки у Франції, але і в інших країнах.

П. Гутьер

Гутьер - кращий майстер періоду класицизму, для якого не існувало технічних труднощів. Його годинник відрізняється благородною строгістю і чіткими конструктивними формами. Колісниця Аполлона, камінний годинник, до. 1790-х рр., майстерня Томіра.

Колісниця Аполлона, камінний годинник, до. 1790-х рр., майстерня Томіра. 

Д. Рентген

Знаменитий німецький мебляр Рентген часто поєднував годинниковий механізм з музичним і робив механізм годинника доступним для огляду.

П.-Ф. Томір

Цей найбільший французький бронзувальник епохи класицизму був придворним майстром Наполеона Бонапарта. Преклоняючись перед генієм художника Луї Давида, він часто використовував композиції його картин в своєму годиннику.

artdacha.ru


 
НАЙКРАЩА СРІБНА МОНЕТА НБУ 2021р.
Всього голосів: 120
Результати
Нумізматичний форум RAND


© Магазин Антиквар

Розробка та розкрутка
дизайн студія 2day
+38 0732 235955  +38 0352 235955  info@antykvar.com.ua  
 Карта сайту  Допомога  Лінки